×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Udane zawody ścinawskich karateków.

Karatecy ze Ścinawy rywalizowali w III edycji Sudetes Open Karate Grand Prix karate WKF. W zawodach w Karpaczu wystartowało 322 zawodników z 31 klubów z: Polski, Czech oraz Gruzji. Najmłodsi karatecy zakończyli sezon, natomiast dla sportowców z roczników U-16, U-18-, U-21 impreza była generalnym sprawdzianem przed czerwcowymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Zielonce Parcela k. Warszawy.

 

Karate Goju Ryu Shuseikan Poland – Ścinawa reprezentowali: Karolina Łukasiewicz, Małgorzata Roggenbuk, Agnieszka Makuchowska, Justyna Pieńko, Julia Jarmuszczak, Antonina Kijewska, Aleksandra Chmielowska, Liliana Barcińska, Gabryś Lechocki, Tomasz Lechocki, Stanisław Skorupa, Michał Janor, Michał Kupczyński, Bartosz Pachołek, Tomasz Grzybalski, Maciej Rostek, Michał Pachucki. Nasz klub wrócił ze stolicy Karkonoszy z 19 medalami: 6 złotymi, 7 srebrnymi, 6 brązowymi, zajmując w klasyfikacji generalnej drużyn wysokie 4. miejsce.

– Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom za godną postawę i walki pełne emocji, a dziadkom i babciom oraz rodzicom dziękujemy za doping i wsparcie dla całej naszej ekipy – podsumowują trenerzy.

Poniżej dorobek medalowy i punktowy zawodników ze ścinawskiego klubu:

złote medale wywalczyli:
Antonina Kijewska w kumite dziewcząt U14 +52 kg oraz w kumite dziewcząt U16 -54 kg;
Karolina Łukasiewicz w kumite dziewcząt U12 -30 kg;
Maciej Rostek w kumite chłopców U12 -30 kg;
Tomasz Lechocki w kumite chłopców U10 -30 kg;
Stanisław Skorupa w kumite chłopców U10 -25 kg.

srebrne medale:
Agnieszka Makuchowska w kumite dziewcząt U12 +45 kg
Małgorzata Roggenbuk w kumite dziewcząt U12 -40 kg oraz w kumite dziewcząt U14 -47 kg;
Maciej Rostek w kumite chłopców U14 -40 kg;
Tomasz Grzybalski w kumite chłopców U12 -35 kg;
Gabriel Lechocki w kumite chłopców U10 -25 kg;
Michał Janor w kumite chłopców U10 +35 kg.

brązowe medale:
Justyna Pieńko w kumite dziewcząt U14 -42 kg oraz w kumite dziewcząt U16 -48 kg;
Tomasz Lechocki w kumite chłopców U12 -30 kg;
Tomasz Grzybalski w kumite chłopców U14 -40 kg;
Aleksandra Chmielewska w kumite dziewcząt U14 -47 kg;
Bartosz Pachołek w kumite chłopców U10 +35 kg.

punktowane 5. miejsce:
Aleksandra Chmielowska w kumite dziewcząt U16 -48 kg;
Michał Kupczyński w kumite chłopców U10 -30 kg.

punktowane 7. miejsce:
Liliana Barcińska w kumite dziewcząt U14 +52 kg.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.