×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Utalentowany pomocnik Zagłębia Lubin na dłużej z Miedziowymi

18-letni pomocnik KGHM Zagłębia Lubin, Tomasz Pieńko, przedłużył z miedziowym klubem kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. – Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele – ocenił Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.

Tomasz Pieńko jest wychowankiem Akademii KGHM Zagłębia. W koszulce Miedziowych występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów oraz w drugim zespole, aż w końcu trafił do pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin. W składzie Miedziowych zadebiutował 20 sierpnia 2021r. w spotkaniu z Wisłą Płock. Swoją pierwszą bramkę na poziomie PKO BP Ekstraklasy zdobył 6 maja 2022r. w starciu z Radomiakiem Radom. Dotychczas 18-letni pomocnik rozegrał 17 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym.

Wychowanek Miedziowych może pochwalić się również występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-15, U-18, U-21), dla których łącznie strzelił trzy gole w dziewięciu rozegranych meczach.

-Tomek Pieńko jest lubinianinem i wychowankiem Zagłębia. Przeszedł u nas wszystkie szczeble szkolenia, podwójnie cieszy więc przedłużenie kontraktu. Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele, rozwinie się piłkarsko i przyniesie nam, kibicom, wiele radości – skomentował prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Władze klubu liczą na 18-letniego pomocnika.

-Kolejne przedłużenie kontraktu, które wpisuje się w strategię klubu. Cieszymy się bardzo, że Tomek Pieńko będzie związany z klubem dłuższym kontraktem, co pomoże również w jego rozwoju i wspólnie będziemy osiągać cele, które są przed nami. Życzymy Tomkowi pełnego rozwoju, wierzymy, że jego kariera w Zagłębiu rozwinie się w sposób modelowy – mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zivec z nagrodą Ekstraklasy za najszybszego gola

Sasa Zivec zgarnął nagrodę Ekstraklasy S.A. za najszybciej strzeloną bramkę w tegorocznym sezonie. W meczu z Jagiellonią Białystok, słoweński pomocnik KGHM Zagłębia Lubin trafił do siatki… w 28 sekundzie.

Tomasz Pieńko znów powołany do kadry U-19

Dobra postawa Tomasza Pieńko sprawiła, że szkoleniowiec reprezentacji Polski U-19 Marcin Brosz, powołał młodego pomocnika KGHM Zagłębia Lubin na turniej Elite Round kwalifikacji do głównego turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Do Radomia po kolejne trzy punkty. Czas na rewanż za porażkę jesienią

Po zwycięstwach nad Lechem Poznań i Miedzią Legnica, kibice KGHM Zagłębia Lubin liczą na kolejne trzy punkty. Miedziowych czeka jednak trudne zadanie. Dzisiaj wieczorem zagrają bowiem z Radomiakiem Radom – drużyną, która jeszcze tej wiosny nie przegrała. 

Łakomy nominowany do „młodzieżowca miesiąca”

Świetna forma Łukasza Łakomego na ligowych boiskach w minionym miesiącu została doceniona. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin otrzymał nominację do nagrody „Młodzieżowca Lutego” PKO Banku Polskiego 2023, o którą powalczy z Gabrielem Kobylakiem (Radomiak Radom) oraz Ernestem Terpiłowskim (Widzew Łódź). 

Tomasz Pieńko powołany do kadry U-19

Pomocnik Miedziowych Tomasz Pieńko został powołany do reprezentacji Polski U-19. Zgrupowanie konsultacyjne kadry prowadzonej przez trenera Marcina Brosza odbędzie się w od 6 do 8 marca w Rącznej.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.