×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Utalentowany pomocnik Zagłębia Lubin na dłużej z Miedziowymi

18-letni pomocnik KGHM Zagłębia Lubin, Tomasz Pieńko, przedłużył z miedziowym klubem kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. – Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele – ocenił Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin.

Tomasz Pieńko jest wychowankiem Akademii KGHM Zagłębia. W koszulce Miedziowych występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów oraz w drugim zespole, aż w końcu trafił do pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin. W składzie Miedziowych zadebiutował 20 sierpnia 2021r. w spotkaniu z Wisłą Płock. Swoją pierwszą bramkę na poziomie PKO BP Ekstraklasy zdobył 6 maja 2022r. w starciu z Radomiakiem Radom. Dotychczas 18-letni pomocnik rozegrał 17 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym.

Wychowanek Miedziowych może pochwalić się również występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-15, U-18, U-21), dla których łącznie strzelił trzy gole w dziewięciu rozegranych meczach.

-Tomek Pieńko jest lubinianinem i wychowankiem Zagłębia. Przeszedł u nas wszystkie szczeble szkolenia, podwójnie cieszy więc przedłużenie kontraktu. Jestem przekonany, że dzięki swojej pracowitości i pełnemu zaangażowaniu Tomek osiągnie z Zagłębiem swoje cele, rozwinie się piłkarsko i przyniesie nam, kibicom, wiele radości – skomentował prezes Zagłębia, Michał Kielan.

Władze klubu liczą na 18-letniego pomocnika.

-Kolejne przedłużenie kontraktu, które wpisuje się w strategię klubu. Cieszymy się bardzo, że Tomek Pieńko będzie związany z klubem dłuższym kontraktem, co pomoże również w jego rozwoju i wspólnie będziemy osiągać cele, które są przed nami. Życzymy Tomkowi pełnego rozwoju, wierzymy, że jego kariera w Zagłębiu rozwinie się w sposób modelowy – mówi Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Bartłomiej Kłudka na dłużej w Zagłębiu

Bartłomiej Kłudka przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin. Nowa umowa 20-letniego obrońcy będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Wraca ekstraklasa. Zagłębie Lubin powalczy o punkty w Zabrzu

Po przerwie spowodowanej występami narodowej reprezentacji, na ligowe boiska powraca piłkarska PKO Ekstraklasa. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się dziś na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Jedziemy tam po komplet punktów – zapowiada pomocnik Miedziowych, Tomasz Makowski.

Studia podyplomowe z zarządzania w sporcie na polkowickiej UJW

Wciąż trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów, które oferuje Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Wyższa szkoła ogłosiła też nabór na nowe studia podyplomowe „Zarządzanie w sporcie”. Są one dedykowane przede wszystkim tym, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Pierwsze zwycięstwo Zagłębia przed własną publicznością

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. Po emocjonującym meczu Miedziowi pokonali Wisłę Płock 2:1. Gole zdobywali Dolezal i Chodyna, dla Nafciarzy trafił Pawlak. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kapuadiego za uderzenie ręką w twarz Gaprindaszwiliego.

Kibice Zagłębia wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w Lubinie

Czy pechowo grające ostatnio KGHM Zagłębie Lubin będzie w stanie pokonać niedawnego lidera PKO Ekstraklasy? Wisła Płock złapała wyraźną zadyszkę, ale to wciąż groźna i nieobliczalna drużyna. Tym bardziej, że Nafciarze potrafią wygrywać w Lubinie.

Emocje piłkarskie w Lubinie. Zagłębie kontra Lwów w lidze UEFA

W środę, 14 września, młodzi piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczną zmagania w rozgrywkach UEFA Youth League. Rywalem Miedziowych będzie Ruch Lwów, czyli mistrz sezonu 2021/2022 młodzieżowej ligi ukraińskiej. 

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.