×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

W niedzielę w Polkowicach królować będzie maraton MTB. Zapraszamy!

Już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, w Polkowicach odbędzie się siódmy etap maratonu MTB. Na starcie staną zarówno amatorzy, jak i zawodowcy tej dyscypliny sportowej. 3 lipca na starcie staną zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, a sama impreza będzie miała wymiar charytatywny.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to drugi pod względem wielkości maraton MTB. Cykl wyścigów rozgrywany jest na trasach trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

– Ścigamy się w terenie, nie na szosie. Maraton rozgrywa się przede wszystkim w lasach, na kilku dystansach. Najkrótszy to jest 10 kilometrów Młodzik i Fun, później mamy Mini – dwadzieścia parę kilometrów, Mega – około 40 i Giga, najdłuższy – około 60 kilometrów – wylicza Joanna Balawajder, koordynator Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Wyścigi dla najmłodszych przeprowadzane będą w kategoriach wiekowych: do 4 lat (100-150 m), 5-6 lat (200-400 m), 7-8 lat (500-800 m) oraz 9-10 lat (1000-1500 m).  Do startu szykują się już polkowiccy amatorzy kolarstwa przełajowego.

Współorganizatorem całej imprezy jest gmina Polkowice.

-Wszystkich pasjonatów kolarstwa i nie tylko, zachęcam do udziału w polkowickim etapie prestiżowej imprezy kolarskiej Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Dla mieszkańców naszej gminy i gości z całej Polski, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji – zapowiada Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W miasteczku zawodów powstanie specjalna Strefa Dziecka z dmuchanym placem zabaw, zjeżdżalnią i innymi atrakcjami.

– Promocja gminy poprzez sport to bardzo dobra forma promocji. Mamy fantastyczne trasy w okolicach ścieżki zdrowia. Trenując w młodości kolarstwo w Górniku Polkowice byłem tutaj wiele razy i wiem, że są to wymagające, ale piękne trasy. Jeżeli ta impreza znajdzie w naszym mieście chętnych i kolarstwo MTB będzie się rozwijało, to pomyślimy o tym, czy tych tras nie nanieść na stałe na mapę gminy albo zrobić aplikację, która by je opisywała. Oczywiście, byłyby to trasy o różnym stopniu trudności, tak by każdy znalazł coś dla siebie – dodaje Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu.

Cała impreza będzie miała szczytny cel. Całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz Piotrusia Augustyniaka. Chłopiec choruje na bardzo rzadkie zaburzenie genetyczne zwane Zespołem Wiedemanna-Steinera oraz Kraniosynostozę złożoną (zrośnięte szwy czaszkowe) na tle wady wrodzonej-genetycznej. Wymaga stałej rehabilitacji i współpracy z różnymi specjalistami.

Nasza redakcja sprawuje nad imprezą patronat medialny.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 
mtb2
mtb1

Wybrane dla Ciebie

Trudna i wyczerpująca trasa. Siódmy etap Kaczmarek Electric MTB

Choć z nieba lał się żar, to jednak pogoda nie odstraszyła amatorów i zawodowców kolarskiego ścigania. Siódmy etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB rozegrany w Polkowicach przeszedł już do historii. Kolarze zmagali się nie tylko z upałem, ale samą trasą, która nie należała do łatwych i przyjemnych.

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.