×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

W Siedlcach rywale Górnika byli bez szans

Piłkarze Górnika Polkowice wrócili z Siedlec z tarczą. W meczu eWinner 2 Ligi zielono-czarni pokonali miejscową Pogoń 2:1. Dzięki wygranej polkowiczanie ponownie zasiedli w fotelu lidera.

Oczekiwana były duże. Piłkarze Górnika Polkowice mieli tylko jedno wyjście – wygrać dzisiejsze spotkanie. Udało im się!

Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Mariusz Szuszkiewicz. Goście po golu Krzysztofa Danielewicza wyrównali w 45 min. Niemal natychmiast odpowiedzieli piłkarze Górnika. Na bramkę siedlczan strzelił Rafał Karmelita. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy miejscowych – Macieja Kołeczka i wpadła do siatki gospodarzy. Do przerwy było 2:1 dla podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia.

W drugiej połowie meczu wynik nie uległ już zmianie i polkowiczanie mogli cieszyć się z awansu na fotel lidera tabeli.

Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 1:2 (1:2)
Bramki: Krzysztof Danielewicz 44 – Mariusz Szuszkiewicz 17, Maciej Kołoczek 45 (s)

Pogoń Siedlce: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 2. Krystian Miś (89, 31. Bartosz Brodziński) – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski (46, 10. Marcin Kozłowski II), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 23. Franciszek Wróblewski (68, 15. Piotr Pierzchała) – 19. Miłosz Przybecki.

Górnik Polkowice: 33. Mateusz Malec – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 5. Paweł Kucharczyk, 25. Karol Fryzowicz – 20. Rafał Karmelita (78, 4. Jarosław Ratajczak), 8. Bruno Żołądź, 30. Kamil Wacławczyk, 29. Filip Baranowski – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (89, 84. Marek Opałacz).

żółte kartki: Kołoczek, Piotrowski, Danielewicz, Tadrowski – Radziemski, Szuszkiewicz.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Transfer Piecha był strzałem w dziesiątkę. Górnik godnie pożegnał rok

Piłkarze Górnika Polkowice godnie pożegnali ten rok na boiskach eWinner 2. ligi. Zielono-czarni rozprawili się z GKS-em Jastrzębie aplikując rywalowi cztery gole nie tracąc ani jednego. Hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech, który chyba przeżywa drugą młodość.