×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

W sobotę inauguracja wiosny. Zagłębie jedzie do Poznania

Po blisko dwóch miesiącach, zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin, wracają na boiska PKO Ekstraklasy. Na inaugurację piłkarskiej wiosny, Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. W rundzie jesiennej w Lubinie padł remis 1:1. 

Lubinianie wrócili właśnie z 2-tygodniowego zgrupowania w Turcji. W ośrodku treningowym w urokliwej miejscowości Belek, rozegrali pięć sparingów, dwa razy zwyciężając i trzykrotnie remisując. A już w najbliższą sobotę, 10 lutego, rozpoczną rywalizację o punkty na krajowym podwórku.Do tego czasu zawodnicy będą przygotowywać się na boiskach Akademii KGHM Zagłębie.

-We wtorek rano Miedziowych czeka praca na siłowni, a po obiedzie także na murawie. W kolejnych dniach nasi zawodnicy będą szlifowali formę podczas porannych zajęć, a w piątek wyruszą do Poznania, gdzie w sobotni wieczór zmierzą z zespołem prowadzonym przez trenera Mariusza Rumaka – informuje Piotr Ignatowicz, koordynator biura sportowego Zagłębia Lubin.

Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godz. 20.

 
IMG_2465
IMG_2466

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.