×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Waldemar Fornalik o pracy arbitra w Mielcu: sędzia zabił ten mecz!

Kontrowersyjne decyzje głównego arbitra wypaczyły wynik tego spotkania. W tej ocenie zgodni są obserwatorzy i komentatorzy dzisiejszego meczu KGHM Zagłębia Lubin w Mielcu. Miedziowi przegrali ze Stalą 2:4, ale antybohaterem tego pojedynku był sędzia Marcin Kochanek, który – nie boimy się użyć tego słowa – popełnił kardynalny błąd pokazując Nalepie drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik. 

Kibice oglądając mecze polskiej ekstraklasy wymagają od sędziów profesjonalizmu. Niestety dzisiejszy mecz w Mielcu był jednym wielkim skandalem. Arbitra Marcina Kochanka przerosło sędziowanie. Nie panował nad sytuacjami, popełnił błędy, które być może zaważyły na wyniku tego pojedynku. Najpierw pokazał żółtą kartkę Nalepie za faul, który absolutnie nie kwalifikował się na kartkę. Ale w 28. minucie wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności, karząc Nalepę drugą żółtą kartką za faul na Hinokio, którego nie było!

To sprawiło, że obrońca Zagłębia zobaczył czerwony kartonik i musiał zejść z boiska. To z pewnością dało animuszu Stali, a podcięło skrzydła Zagłębiu. Miejscowi tuż przed przerwą zdobyli gola na 2:1 a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:2.

– Muszę powiedzieć, że do momentu drugiej żółtej kartki Michała Nalepy graliśmy dobry mecz. Gdybyśmy grali w pełnym składzie, to byłoby to niezłe widowisko, ponieważ obie drużyny były dobrze dysponowane. Sędzia zabił mecz, widzieliśmy już sytuację w powtórce i naszym zdaniem nie było tam kontaktu. Arbiter powinien wziąć trochę więcej odpowiedzialności, bo jest to wielki błąd. Chcieliśmy grać odważnie i wysoko, czego efektem był gol zdobyty przy grze w osłabieniu, ale Stal była dziś w bardzo dobrej dyspozycji. Było widać, że ta drużyna dobrze funkcjonuje – powiedział po meczu trener Waldemar Fornalik.

Cóż. Było, minęło. Teraz Miedziowi muszą skoncentrować się na najbliższym meczu u siebie z Wartą Poznań. Ten pojedynek już w niedzielę o godz. 12.30.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.