×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Walka o punkty trwała do ostatnich minut

Szczypiorniści Energi MKS Kalisz nie zdołali pokonać zawodników MKS Zagłębia Lubin. Miedziowi walczyli zaciekle o każdy punkt i wygrali 28:27 (15:16).

To lubinianie od początku meczu pokazywali co potrafią. Gra Miedziowych była zaplanowana od początku. Celne strzały, szczelna obrona i szybkie kontry – taka gra mogła się podobać kibicom.

Od początku lubinianie narzucili swój styl gry i szybko wyszli na prowadzenie przy wyniku 9:5. Później do głosu doszli gospodarze spotkania. Z minuty na minutę sytuacja Miedziowych była coraz bardziej niepojąca, ostatecznie kaliszanie schodzili do szatni z przewagą jednego punktu.

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali kaliszanie. Mimo starań lubinianie nie mogli zdobyć bezpiecznej przewagi nad rywalami. Do ostatnich minut spotkania gra mijała punkt za punkt. Gospodarze byli na prowadzeniu i szybko odpowiadali na trafienia Miedziowych. Zawodnicy Zagłębia zdołali w końcu przełamać Energę i wyszli na prowadzenie. W ostatnich fragmentach emocje sięgnęły zenitu, jednak to lubinianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Energa MKS Kalisz – Zagłębie Lubin 27:28 (16:15)

Energa MKS: Krekora, Zakreta – Wróbel, Kacper Adamski 2, Kamil Adamski 7, K. Pilitowski 1, M. Pilitowski 2, Szpera 1, Kamyszek 4, Makowiejew, Góralski 1, Drej, Misiejuk 3, Kus, Krępa 6.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Moryń 4, Netz 3, Pawlaczyk 1, Kupiec 2, Chychykało 5, Gębala 1, Bogacz 5, Sroczyk 1, Marciniak 4, Hajnos 1, Adamski, Stankiewicz, Pietruszko 1.

O finał Miedziowi zagrają w Tarnowie

W siedzibie ZPRP odbyło się losowanie par półfinałowych PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. W walce o wielki finał piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zagrają z Grupa Azoty SPR Tarnów.

Monika Maliczkiewicz nadal będzie bronić bramki Zagłębia

Monika Maliczkiewicz przedłużyła umowę z Zagłębiem Lubin. Jak poinformował klub, dla Metraco Zagłębia Lubin grać będzie przynajmniej przez kolejne trzy sezon rozgrywkowe.

SMS Zagłębie Lubin pokonało swoich rywali

W derbowym meczu w lidze juniorów młodszych SMS Zagłębie Lubin nie dało najmniejszych szans EUCO-UKS Dziewiątka Legnica. Podopieczni Igora Czebrova wygrali 58:31 (29:12).

Derby dla Miedziowych. Druga połowa pod dyktando gospodyń!

Zagłębie Lubin umocniło się na pozycji lidera w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Po dzisiejszym meczu odjeżdża rywalkom z Kobierzyc na sześć punktów. Miedziowe zwyciężyły w derbowym spotkaniu 29:24 (13:13).

Miedziowe pokonały u siebie EKS Start Elbląg

Były faworytkami dzisiejszego spotkania i znakomicie wypełniły swoją rolę. Miedziowe pokonały EKS Start Elbląg i wygrały dzisiejsze spotkanie 29:23 (15:10).