×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Podopieczne Bożeny Karkut dzielą i rządzą na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 12 meczów – 12 zwycięstw, taki jest bilans mistrzyń Polski, które są głównymi faworytkami do obrony mistrzowskiego tytułu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, wielkie święto żeńskiego szczypiorniaka w naszym regionie. W hali Regionalnego Centrum Sportowego, Miedziowe podejmą ekipę „Kobierek”.

-Bardzo się cieszę, że wszystkie mecze wygrałyśmy i mam nadzieję, że zostanie tak do końca sezonu. Do każdego meczu podchodzimy indywidualnie i realizujemy nasz cel krok po kroku. W taki sposób po dwunastu seriach mamy komplet punktów. Do każdego meczu podchodzę tak samo, z pełnym skupieniem. W Kobierzycach grają moje koleżanki, z którym bardzo dobrze się znam, ale na parkiecie jesteśmy rywalkami. One walczą aby zdobyć bramkę, a ja robię wszystko żebym im to utrudnić – mówi Barbara Zima, bramkarka Zagłębia Lubin.

W tabeli PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki wyraźnie prowadzą. Zespół z Kobierzyc jest drugi, ale po piętach depczą im zawodniczki FunFloor Perły Lublin.

-Tak jak wcześniej wspomniałam, każdy mecz jest ważny, ale Kobierzyce są na drugim miejscu, wiec te trzy punkty mogą zaważyć o układzie górnej części tabeli – dodaje Zima.

Zapraszamy wszystkich kibiców do hali RCS w najbliższy poniedziałek, 23 stycznia. Początek meczu o 16.15. Emocje gwarantowane.

 
derby

Wybrane dla Ciebie

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Fotowoltaika na stadionie. Oszczędności na poziomie 40 tysięcy złotych

Piłkarski stadion Zagłębia Lubin został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dzięki tej inwestycji, klub będzie pozyskiwał energię z własnego źródła, a to z kolei pozwoli na oszczędności rzędu nawet 40 tysięcy złotych rocznie.

Pewna wygrana lubinianek w hali RCS

Nie było niespodzianki w starciu Zagłębia Lubin z zespołem Eurobud JKS Jarosław. Aktualne mistrzynie Polski pokonały rywalki 26:22 prowadząc do przerwy 15:10.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. W hali RCS podejmą Jarosław

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wracają na parkiet. Po świąteczno – noworocznej przerwie, aktualne mistrzynie Polskie podejmą na własnym parkiecie zespół Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.