×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Wielkie święto szczypiorniaka w Lubinie. Zagłębie vs. Kobierzyce

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wchodzą w kolejny etap fazy play off. W niedzielne popołudnie w hali RCS podejmą zespół KPR Kobierzyce. Popularne „Kobierki” marzą o medalach mistrzostwach Polski, ale to obrończynie tytuły będą faworytkami tej konfrontacji.

Lubinianki idą przez cały sezon jak burza. Wygrały wszystkie mecze i są na dobrej drodze, by na długo przed zakończeniem rundy finałowej, świętować drugi mistrzowski tytuł zdobyty pod rząd. Dzisiaj – w drugim swoim meczu fazy play off – podejmą w hali RCS drużynę KPR Kobierzyce.

-Z Kobierzycami zawsze są inne emocje. Na pewno podchodzimy do tego meczu bardzo zdeterminowane. Bardzo ważny będzie początek meczu. Musimy wejść dobrze w to spotkanie, musimy być maksymalnie skupione i skoncentrowane. Mecze z bezpośrednimi sąsiadami są dla nas podwójnie ważne i nie ma innego wyjścia, niż wygrana – mówi obrotowa Zagłębia, Jovana Milojevic.

Początek dzisiejszego pojedynku o godz. 16.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.