×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

„Wierzę, że zaczniemy wygrywać i cieszyć się z tego wszystkiego”

W najbliższy piątek, 4 listopada, pogrążone w głębokim kryzysie KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Faworytem spotkania będą gospodarze. Czy to będzie w końcu ten mecz, w którym Miedziowi się przełamią?

Nie będziemy już wracać do ostatnich wydarzeń z udziałem trenera Stokowca i jego drużyny. Skupmy się na najbliższym rywalu. W piątek Miedziowi zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec – szóstą ekipą w tabeli PKO Ekstraklasy.

-Stal gra ostatnio naprawdę bardzo dobrze w piłkę. Wyniki mają naprawdę dobre, a więc mecz będzie z pewnością bardzo ciężki. Mają teraz bardzo dobrego napastnika, który jest w formie. Musimy jechać w pełni skoncentrowani i wiadomo, że chcemy zdobyć trzy punkty. Na pewno chcemy odbić z tego dołka i po prostu zapunktować w tych dwóch ostatnich meczach. Pamiętam też, jak w tamtym sezonie byłem w ciężkim momencie, akurat było to przed pojedynkiem z Radomiakiem i później wszystko fajnie się ułożyło. A więc, wierzę bardzo mocno i jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o te dwa spotkania – mówi Mateusz Bartolewski.

Mimo nie najlepszej sytuacji i atmosfery wokół Zagłębia, zawodnicy liczą na wsparcie swoich kibiców.

-W takich chwilach ważne jest wsparcie i wiara, bo wiemy, że jesteśmy dobrą drużyną. Mamy dobrych zawodników. Przyszedł po prostu taki ciężki moment. Nie ukrywajmy, że wiele drużyn przechodziło w swoich czasach takie momenty, ale prawdziwy zespół poznaje się nie po tym jak zaczyna, a właśnie jak kończy. Wierzę, że tutaj razem z chłopakami dojdziemy do takiego momentu, w którym zaczniemy zwyciężać i cieszyć się z tego wszystkiego – dodaje na koniec obrońca Miedziowych.

Piątkowe spotkanie Zagłębia ze Stalą Mielec rozpocznie się o godz. 18.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie pożegnało się z Koki Hinokio

Koki Hinokio nie jest już zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. 21-letni Japończyk przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Stali Mielec.

Gorące transfery w Zagłębiu Lubin. Mata już jest, będzie Świerczok?

Choć piłkarska wiosna zaczyna na dobre się rozkręcać, w Zagłębiu Lubin trwa gorący okres transferowy. Klub poinformował dziś o pozyskaniu Luisa Maty. 25-letni Portugalczyk podpisał umowę do końca czerwca 2025r. Hitem dnia są natomiast wieści o Jakubie Świerczoku, który być może także zasili lubińską drużynę.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

Fornalik – pokazaliśmy, że potrafimy grać, jak równy z równym

Nie ostygły jeszcze na dobre emocje i wrażenia po sobotnim meczu KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Miedziowi niestety przegrali ten pojedynek 1:2, ale wstydu nie przynieśli. Z Wojskowymi walczyli jak równy z równym. Co o tym spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Fornalik – jesteśmy w stanie pokonać Legię. Dlaczego mamy się bać?

Nowy trener KGHM Zagłębia Lubin zaczął z wysokiego C. Wygrywając prestiżowe derby ze Śląskiem Wrocław, zaskarbił sobie życzliwość i zaufanie kibiców miedziowego klubu. Jeśli w sobotę wygra z Legią Warszawa, Waldemar Fornalik może usłyszeć z trybun słynne „Waldek King”.