×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Wiktor Bogacz z nowym kontraktem w Miedzi Legnica

Dobra wiadomość dla kibiców pierwszoligowej Miedzi Legnica. Wiktor Bogacz przedłużył kontrakt z legnickim klubem do 30 czerwca 2028r. 

19-letni napastnik w minionym sezonie w barwach Miedzi rozegrał 14 meczów, w których zdobył 5 goli. Talent obdarzonego znakomitymi warunkami fizycznymi piłkarza eksplodował w końcówce sezonu, gdy strzelał po dwa gole Podbeskidziu Bielsko-Biała i już ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Przypomnijmy, że jako wychowanek Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Bogacz podwójnie punktował w klasyfikacji Pro Junior System. Utalentowany, silny i szybki gracz na poziomie seniorskim debiutował w kwietniu 2021 roku w trzecioligowym wówczas zespole Miedzi II Legnica, a dzięki dobrym występom w drużynach młodzieżowych już we wrześniu tego samego roku otrzymał możliwość trenowania z pierwszą drużyną zielono-niebiesko-czerwonych.

Rozwój gracza przyhamowały jednak wówczas kontuzje. Perspektywiczny zawodnik w szybkim tempie nadrobił stracony czas, wracając do wysokiej dyspozycji. W minionym sezonie z Miedzią II zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, dzięki czemu we wrześniu wystąpił w I rundzie krajowego pucharu na poziomie centralnym. Znakomita postawa napastnika w rundzie wiosennej sprawiła natomiast, że w przerwie między rozgrywkami Bogacz otrzymał oferty z klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, jednak zdecydował się przedłużyć kontrakt z legnickim zespołem.

– Miedź obdarzyła mnie zaufaniem i wsparciem, za które chcę się odwdzięczyć dobrymi występami na boisku. W Legnicy mam znakomite warunki do dalszego rozwoju, dlatego cieszę się z przedłużenia kontraktu. To dla mnie motywacja w realizowaniu kolejnych celów. Zamierzam ciężko pracować, by w nowym sezonie pomóc drużynie w rywalizacji o najwyższe cele – powiedział Wiktor Bogacz po związaniu się nową umową z klubem znad Kaczawy.

źródło: miedzlegnica.eu

 
m4
m2
m1

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.