×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Wraca ekstraklasa. Zagłębie jedzie do Poznania na rewanż

Na ten moment piłkarscy kibice czekali blisko dwa miesiące. Już w najbliższą sobotę, 10 lutego, zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin, na inaugurację piłkarskiej wiosny zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań – obecnie trzecią siłą w polskiej lidze.

Kibice, ale i piłkarze Zagłębia odliczają już właściwie godziny do wznowienia rozgrywek w PKO Ekstraklasie. Na inaugurację wiosny, Miedziowi zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań. I choć „Kolejorz” zagra bez dwóch świetnych zawodników – Velde i Ishaka – to jednak pozostaje trudnym i niewygodnym rywalem.

Pojedynek z Lechem będzie sentymentalnym wyjazdem dla kilku zawodników Zagłębia. W „Kolejorzu” grali bowiem m.in. Chodyna, Kurminowski czy Marek Mróz.

-Dobrze wspominam, bo przez długi czas byłem w Lechu. Dużo się nauczyłem – podobnie jak w Lubinie jest tam bardzo dobra Akademia. Myślę, że byłem w dobrym miejscu jeśli chodzi o rozwój. Trochę tam postrzelałem i zanotowałem asysty, ale wiadomo, teraz jestem w Zagłębiu i mam nadzieję, że zwyciężymy w najbliższym spotkaniu. Moim indywidualnym celem i marzeniem jest to, by dołożyć od siebie gola lub asystę – powiedział Marek Mróz.

W zespole Zagłębia nikt nie narzeka na kontuzje czy drobne urazy. Wszyscy są zdolni i gotowi do gry.

-Myślę, że wyróżniłbym całą drużynę Lecha. Na pewno musimy się przygotować ogólnie do ich zespołu, a nie poszczególnych zawodników. Przede wszystkim też powinniśmy się skupić na sobie i naszej grze, bo jeśli my będziemy dobrze funkcjonowali i wypełniali założenia taktyczne na ten mecz, to osiągniemy dobry wynik – dodał pomocnik Zagłębia Lubin.

Początek wyjazdowego meczu Zagłębia w Poznaniu w sobotę, 10 lutego, o godz. 20. W pierwszej rundzie padł remis 1:1. Na stadion przy Bułgarskiej wybierają się też fani Miedziowych.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.