×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Wraca ekstraklasa. Zagłębie Lubin powalczy o punkty w Zabrzu

Po przerwie spowodowanej występami narodowej reprezentacji, na ligowe boiska powraca piłkarska PKO Ekstraklasa. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się dziś na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. – Jedziemy tam po komplet punktów – zapowiada pomocnik Miedziowych, Tomasz Makowski.

Po ostatnim cennym zwycięstwie u siebie z Wisłą Płock, nastroje w ekipie trenera Piotra Stokowca są bojowe. Zagłębie poczuło się pewniej i z nadzieją na kolejne zwycięstwo udali się na mecz do Zabrza.

-Rzeczywiście zwycięstwo z Wisłą Płock bardzo nam pomogło. To były ważne trzy punkty, bo na dole tabeli zrobiło się już niebezpiecznie. Dzisiaj będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej i zgarnąć trzy punkty. Zadanie nie będzie łatwe, bo Górnik to dobra drużyna, ale powalczymy o zwycięstwo i mam nadzieję, że do Lubina powrócimy w dobrych humorach – zapowiada pomocnik Zagłębia, Tomasz Makowski.

W tabeli ekstraklasy, Zagłębie jest jedenaste, Górnik jest oczko wyżej. Początek meczu o godz. 15.

 

Wybrane dla Ciebie

Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

Długoletni asystent trenerów I zespołu KGHM Zagłębia Lubin, Paweł Karmelita, żegna się z miedziowym klubem. O decyzji poinformowały władze Zagłębia na stronie Internetowej. Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008r.

Kick to Africa – podaruj dzieciakom piłkę z własnym autografem!

Przez cały czas trwa charytatywna akcja organizowana wspólnie przez piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin, Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków” oraz firmę R-Gol. W klubowym sklepie Zagłębia w Cuprum Arenie czekają na was piłki, które można ufundować biednym dzieciakom z Afryki. Zbliżają się Mikołajki, więc chyba nie musimy Was namawiać do czynienia dobra i sprawienia komuś ogromnej radości.

Zawodnicy Zagłębia będą trenować u siebie, potem lecą do Turcji

Do 11 grudnia piłkarze KGHM Zagłębia Lubin będą przebywać na urlopach. Dzień później wrócą do klubu i rozpoczną przygotowania do wiosny. Sztab szkoleniowy zaplanował dwutygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Lubomir Guldan żegna się z Zagłębiem. W Lubinie spędził blisko 10 lat

Był kapitanem drużyny i filarem defensywy. Dla młodszych zawodników – wzorem do naśladowania. Zawsze pomocny, uśmiechnięty. Po zakończeniu kariery pozostał w Zagłębiu obejmując posadę dyrektora sportowego. Dzisiaj jednak przyszedł czas pożegnań z Lubinem.

Znamy zimowe plany piłkarzy Miedzi Legnica

Sztab szkoleniowy Miedzi Legnica wcale nie odpoczywa i już przygotował dla swoich piłkarzy zimową rozpiskę zajęć. W związku z mundialem, PKO Ekstraklasa ma w tym sezonie dłuższe ferie, ale to nie oznacza, że zawodnicy będą się nudzić. 

Najlepszy sezon Miedzi w wydaniu książkowym

Klub Miedź Legnica przygotował dla swoich fanów kolejną ciekawą publikację poświęconą legnickiemu zespołowi. Tym razem książka: „Miedź Legnica 2021/22” opisuje jeden z najlepszych sezonów w historii, w którym Miedzianka w efektownym stylu awansowała do ekstraklasy.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.