Bardzo cenne trzy punkty z Łodzi przywieźli piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wygrali z ŁKS-em skromnie 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego Adnana Kovacevicia. Zwycięstwo umocniło legniczan w czołówce tabeli Betclic 1. ligi.
Pojedynek w Łodzi dostarczył kibicom sporo emocji. Oba zespoły stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. W 39. min. gospodarze mogli zdobyć gola. W znakomitej sytuacji znalazł się uderzający z bliskiej odległości Andreu Arasa Fort. Na szczęście dla Miedzi, jego strzał został zablokowany i skończyło się tylko kornerem.
W 64. minucie Kamil Antonik z lewej strony zza pola karnego uderzył tuż obok słupka. W 76. min. obok bramki uderzył Amar Drina. Trzy minuty później po analizie VAR sędzia Bartosz Frankowski wskazał na jedenasty metr za zagranie ręką Łukasza Wiecha we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Adnan Kovacević i legniczanie wywieźli z trudnego terenu komplet punktów.
ŁKS Łódź – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
ŁKS: 1. Aleksander Bobek – 5. Łukasz Wiech, 6. Sebastian Rudol, 8. Kamil Dankowski, 9. Andreu Arasa Fort (85’ 10. Jose Antonio Ruiz Lopez „Pirulo”), 11. Maksymilian Sitek (68’ 22. Axel Gustaf Norlin), 14. Michał Mokrzycki, 15. Antoni Młynarczyk (68’ 99. Marko Mrvaljević), 17. Koki Hinokio (85’ 30. Kacper Terlecki), 20. Mateusz Wysokiński (76’ 21. Mateusz Kupczak), 37. Piotr Głowacki
W minionych dniach odbyło się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Palium im. Zbigniewa Warczewskiego w Lubinie. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty na cmentarzu, gdzie zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia oddali hołd Śp. Zbigniewowi Warczewskiemu – twórcy i wieloletniemu prezesowi Stowarzyszenia. Był to moment refleksji i wdzięczności za jego wkład w rozwój opieki paliatywnej w regionie.
Gmina Grębocice żegna Adama Bąka, honorowego obywatela gminy, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, cenionego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń.
Policjanci z lubińskiej komendy zajmujący się na co dzień przestępczością samochodową zatrzymali sprawcę licznych kradzieży akcesoriów samochodowych. Postępowanie trwało kilka miesięcy, a sprawca w tym czasie okradł w sumie 11 drogich aut zaparkowanych w Lubinie, demontując z nich aktywne radary tempomatów oraz wkłady lusterek. Zatrzymany mężczyzna niebawem stanie przed sądem.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sklepową. Jak się szybko okazało, jeden z nich kilka godzin wcześniej dopiero wyszedł z aresztu po tym jak usłyszał zarzuty za … kradzież.
Seniorzy z Gminy Kotla nie mają powodów do nudy. Władze samorządu pięć lat temu doprowadziły do utworzeniu Klubu Seniora, który po dziś dzień działa z powodzeniem, zapewniając starszym mieszkańcom dobrą zabawę, ciekawe spotkania i warsztaty oraz mnóstwo zabawy.
Temperatura na zewnątrz coraz wyższa, coraz więcej zieleni i pąki na drzewach zaczynają się pojawiać – wiosna już puka do drzwi. I choć prognozy pogody na najbliższe dni nie do końca zachęcają, to wiosna już jest z nami. Wesoło przywitały ją przedszkolaki ze Ścinawy.
Na ostatnim treningu piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin pojawiła się duża grupa kibiców. W prostych żołnierskich słowach, sympatycy miedziowego klubu dali zawodnikom wyraźnie do zrozumienia, że nie ma miejsca już na minimalizm, że cała drużyna musi zacząć grać, bo w Lubinie nikt nie wyobraża sobie spadku z ekstraklasy.
Policjanci z lubińskiej komendy zajmujący się na co dzień przestępczością samochodową zatrzymali sprawcę licznych kradzieży akcesoriów samochodowych. Postępowanie trwało kilka miesięcy, a sprawca w tym czasie okradł w sumie 11 drogich aut zaparkowanych w Lubinie, demontując z nich aktywne radary tempomatów oraz wkłady lusterek. Zatrzymany mężczyzna niebawem stanie przed sądem.
Gmina Grębocice żegna Adama Bąka, honorowego obywatela gminy, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, cenionego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń.