×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Wygrane Miedzi i Chrobrego w ostatniej kolejce sezonu

Efektownym zwycięstwem nad Lechią Gdańsk 4:1 pożegnała się z tegorocznym sezonem Miedź Legnica. Swój mecz wygrał także Chrobry Głogów pokonując 2:0 zdegradowane już do 2. ligi Zagłębie Sosnowiec.

Na stadionie przy Orła Białego w Legnicy piłkarze Miedzianki urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Do grodu nad Kaczawą zawitała gdańska Lechia, która już wcześniej zapewniła sobie awans do ekstraklasy z pierwszego miejsca. Goście objęli prowadzenie już w 2. min. po trafieniu Sypka. Miedzianka jednak nie pozostała dłużna i w 30. min. wyrównał Krzysztof Drzazga.

Kolejne bramki padły już w drugiej połowie, ale strzelała tylko Miedź. Na 2:1 podwyższył Mijuskovic a kilka minut później dwa gole zdobył Bogacz i od 64. minuty legniczanie prowadzili już 4:1. Taki wynik utrzymał się już do końca tego spotkania.

Emocjonująco było także dzisiaj w Głogowie. Miejscowy Chrobry wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:0, ale bardziej, niż wynik sportowy, dla kibiców liczyło się pożegnanie Mateusza Machaja i Michała Malca z klubem z Wita Stwosza. Ponad 1300 kibiców zgromadzonych na stadionie w Głogowie zgotowało obu piłkarzom owacje na stojąco.

Ostatecznie w tabeli Miedź zajęła ósme, a Chrobry 12 miejsce. Do ekstraklasy bezpośrednio awansowała Lechia Gdańsk i GKS Katowice, który dzisiaj pokonał w Gdyni Arkę 1:0. W barażach o ekstraklasę zagrają ze sobą Arka z Odrą Opole i Górnik Łęczna z Motorem Lublin. Półfinały już 30 maja, finał – 2 czerwca. Do 2. ligi spadły Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko – Biała i Resovia.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.