×
*** W niedzielę druga tura wyborów samorządowych *** Swoich włodarzy wybierają mieszkańcy Legnicy, Gminy Polkowice i Gminy Ścinawa *** Do końca niedzielnego głosowania trwa cisza wyborcza ***

Wygrane sparingi Cuprum Lubin

Siatkarze Cuprum Lubin okazali się nad wyraz niegościnni we własnej hali. W ramach przygotowań do nowego sezonu, podopieczni trenera Pawła Ruska najpierw pokonali MKS Będzin 3:0, a nazajutrz wygrali dopiero w tie-breaku ze Stalą Nysa.

Drugi dzień sparingów w hali RCS rozpoczął się od pojedynku ekipy BBTS Bielsko – Biała z zespołem MKS Będzin. Początek meczu był wyrównany, ale z czasem na boisku coraz bardziej dominowali siatkarze BBTS-u, którzy wygrali pierwszy set do 22. W drugiej partii sytuacja wyglądała podobnie. Z początku ekipy szły łeb w łeb (6:6), ale za chwilę świetną serię punktową zanotowali goście ze stolicy Podbeskidzia, wychodząc na prowadzenie 15:10. Końcówka należała jednak do rywala z Będzina, który wygrał na przewagi 27:25. Trzeci set znów należał do Bielska, a w czwartym ponownie obudził się Będzin. O losach meczu zadecydował tie-break, w którym MKS wygrał 15:6.

Równie emocjonujący był drugi pojedynek. Pod siatką stanęły ekipy gospodarzy z Lubina i Stali Nysa. Trener Paweł Rusek tym razem wystawił na boisko inny skład, niż wczoraj. Pierwszy set wygrali goście 26:24, w drugim lepsi byli lubinianie, którzy wygrali także w trzeciej partii. W czwartym secie Stal wygrała 25:21 i zawodnicy szykowali się do tie-breaku. W decydującej partii Cuprum wygrało 15:13.

Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 21:25, 15:13)

Cuprum: Waliński (17), Maruszczyk (17), Gunia (10), Pietraszko (3), Jimenez (10), Stępień (3), Sas (L), Szymura (L) oraz Kapica (12), Kaźmierczak (5), Sekita.

Stal: Szwaradzki (7), Komenda, Stahl (10), Bućko (21), Mbaye (2), Kwasowski (8), Ruciak (L) oraz Dębski (13), Schamlewski (2), Szczurek, Chwastyk (9), Dembiec (L).

Memoriał Jana Rutyńskiego już po raz ósmy

W tym roku już po raz ósmy wspomnimy wspaniałego człowieka, jednego z założycieli siatkarskiego Cuprum Lubin. Memoriał im. Jana Rutyńskiego rozegrany zostanie 6 i 7 kwietnia. Gospodarze zaprosili do rywalizacji Olimpię Sulęcin i Chrobrego Głogów. Patronem memoriału jest spółka KGHM Polska Miedź – strategiczny sponsor klubu. Memoriał Jana Rutyńskiego to dla fanów Cuprum czas szczególny, […]

Siatkarze Cuprum Lubin pokazali charakter

Przegrywali już 0:2 i właściwie było już po meczu. Siatkarze Cuprum pokazali jednak charakter. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem wygrali tie-break i cały mecz 3:2!

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Barkom lepszy od Cuprum Lubin

To był niezmiernie ważny pojedynek dla siatkarzy Cuprum w kontekście układu tabeli. Niestety lubinianie zawiedli i przegrali na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów 1:3.