×
*** W niedzielę druga tura wyborów samorządowych *** Swoich włodarzy wybierają mieszkańcy Legnicy, Gminy Polkowice i Gminy Ścinawa *** Do końca niedzielnego głosowania trwa cisza wyborcza ***

Z impetem rozpoczęły start na mistrzostwach Polski

Udanie zainaugurowały swój występ koszykarki MKS Polkowice na mistrzostwach Polski do lat 15. W meczu otwarcia Pomarańczowe wygrały z zespołem 1KS Ślęza Roof Renovation Wrocław SA 61:44.

To był prawdziwy nokaut młodych polkowiczanek. Najlepszą zawodniczką została wybrana Julia Koryzna. Jutro koszykarki MKS-u zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, natomiast dzień później – z ekipą Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

Trzymamy kciuki za udane występy.

Ciężarowcy Górnika ze złotymi medalami MP

Bartosz Kocyło oraz Igor Osuch zdobyli złote medale na mistrzostwach Polski U-20 w podnoszeniu ciężarów. Trzeci z reprezentantów Górnika Polkowice, Arkadiusz Rutka zajął w swojej kategorii wagowej ósme miejsce.

Trzy medale Armii na mistrzostwach Polski

Udany występ za sobą mają zawodnicy Armii Polkowice. Z mistrzostw Polski w kickboxingu przywieźli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy.

Specjalna nagroda rektora UJW dla wspaniałej sportsmenki

Jest młoda, atrakcyjna i choć z pozoru wygląda na kruchą istotę, jej sportową pasją są ciężary. Na ostatnich mistrzostwach Polski uzyskała w podrzucie 80 kilogramów, co dało jej trzecie miejsce. Martyna Mojsa na co dzień studiuje pedagogikę na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Szkoła postanowiła docenić 20-letnią sportsmenkę fundując specjalną nagrodę w wysokości 3 tys. […]

Siłacze Polskiej Miedzi rozwiązali worek z medalami

Trzech reprezentantów KGHM: Paweł Likus z Huty Miedzi Głogów, Tomasz Borowczyk z kopalni ZG Rudna oraz stypendysta Programu KGHM Miedziane Rywalizacje – Wiesław Kiwacki, także z ZG Rudna, wrócili z workiem medali z mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Zawody zorganizowano 3 i 4 października.

Student PWSZ z brązowym medalem w trójboju siłowym

Zawodnik KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy, Sebastian Sądej wywalczył brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategorii 83 kg. To już czwarty medal Sebastiana Sądeja. Wcześniej dwukrotnie zdobywał złoto – 2018 i 2019 i raz brąz – 2017 w kat. 74 kg.

Nowy Zarząd MKS Polkowice

Po walnym zebraniu członków stowarzyszenia wybrano nowy Zarząd, który pokieruje Miejskim Klubem Sportowym Polkowice. W roli Prezesa zobaczymy Pana Ryszarda Koziołka. Funkcję Wiceprezesa sprawował będzie Pan Leszek Cybulski, a na miejscu Członka Zarządu pozostała Pani Justyna Jeziorna. Przed nowym Zarządem klubu stoi duże wyzwanie w nowej rzeczywistości sportowej, do której zaprowadziła nas pandemia COVID-19. Klub […]