×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Z workiem medali wrócili z Grodziska Mazowieckiego

Karatecy ze Ścinawy walczyli w II Pucharze Polski Dzieci i Młodzików Karate WKF zorganizowanym w Grodzisku Mazowieckim. O podium walczyło w sumie 608 zawodników z 61 klubów całej Polski. Z Dolnego Śląska do rywalizacji stanęło sześć drużyn, a wśród nich podopieczni Karate Goju Ryu Shuseikan.

Z Karate Goju Ryu Shuseikan do walki stanęło 10 dziewcząt i trzech chłopców. Pokazali się z najlepszej strony zdobywając cztery medale!

– Nasze młode zawodniczki świetnie powalczyły, zdobywając po zaciętych walkach 4 medale: 2 brązowe krążki w konkurencji indywidualnej i kolejne 2 brązowe w konkurencji drużynowej. To doskonały wynik, bo osiągnięty podczas najważniejszych zawodach w Polsce dla tej grupy wiekowej, które zostały zorganizowane w 2023 roku. Nasi młodzi zawodnicy idą dobrą drogą i miło jest stwierdzić, że sportowcy bardzo podnieśli swój poziom, czego efektem są czołowe miejsca podczas tegorocznych turniejów, w których braliśmy udział – podkreślają trenerzy z klubu Karate Goju Ryu Shuseikan.

Brązowe medale w konkurencjach indywidualnych zdobyły:
– Agnieszka Makuchowska – kumite dziewcząt U12 (10-11 lat) +45 kg;
– Oliwia Piotrowska – kumite dziewcząt U14 (12-13 lat) -52 kg.

Brązowe medale w konkurencjach drużynowych zdobyły:
Drużyna dziewcząt U14 – kumite U14 +47 kg w składzie:
– Oliwia Piotrowska, Antonina Kijewska, Julia Jarmuszczak.
Drużyna dziewcząt U14 – kumite -47 kg w składzie:
– Aleksandra Chmielowska, Justyna Pieńko, Natalia Stożek.

Siódme miejsce:
– Michał Pachucki kumite chłopców U14 (12-13 lat) -40 kg.

Zapisy do klubu Karate Goju Ryu Shuseikan, do grupy początkującej, trwają cały rok. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą trenować karate sportowe i tradycyjne pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.