×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zagłębie bezradne w starciu z Legią. Pekhart show

Gdy po dwudziestu minutach warszawska Legia prowadziła w Lubinie już 3:0, było już właściwie po meczu. Zagłębie nawet nie spróbowało walczyć. W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze jedną bramką i skończyło się wysoką porażką Miedziowych. Bohaterem spotkania został Tomas Pekhart, strzelec wszystkich czterech goli.

Demony powróciły do Lubina. Po dwóch świetnych meczach z Cracovią i Jagiellonią, przyszła porażka w Zabrzu i wysoka przegrana z Legią u siebie. Wydawało się, że Zagłębie podniesie się po meczu z Górnikiem i postawi się faworytowi z Warszawy. Podopieczni Czesława Michniewicza wcale jednak nie zamierzali rywalom ułatwiać zadania i w stu procentach osiągnęli swój cel.

Po 20. minutach gry goście prowadzili już 3:0 po bramkach Pekharta. W 63. min. czeski napastnik dołożył jeszcze kolejne trafienie i Zagłębie było na łopatkach.

Po dzisiejszej porażce Miedziowi spadli na 9. miejsce w ligowej tabeli. Teraz ekstraklasa odpoczywa, bo przed nami mecze polskiej reprezentacji. Do gry Zagłębie powróci 5 kwietnia w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.