×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zagłębie bezradne w starciu z Legią. Pekhart show

Gdy po dwudziestu minutach warszawska Legia prowadziła w Lubinie już 3:0, było już właściwie po meczu. Zagłębie nawet nie spróbowało walczyć. W drugiej połowie goście dołożyli jeszcze jedną bramką i skończyło się wysoką porażką Miedziowych. Bohaterem spotkania został Tomas Pekhart, strzelec wszystkich czterech goli.

Demony powróciły do Lubina. Po dwóch świetnych meczach z Cracovią i Jagiellonią, przyszła porażka w Zabrzu i wysoka przegrana z Legią u siebie. Wydawało się, że Zagłębie podniesie się po meczu z Górnikiem i postawi się faworytowi z Warszawy. Podopieczni Czesława Michniewicza wcale jednak nie zamierzali rywalom ułatwiać zadania i w stu procentach osiągnęli swój cel.

Po 20. minutach gry goście prowadzili już 3:0 po bramkach Pekharta. W 63. min. czeski napastnik dołożył jeszcze kolejne trafienie i Zagłębie było na łopatkach.

Po dzisiejszej porażce Miedziowi spadli na 9. miejsce w ligowej tabeli. Teraz ekstraklasa odpoczywa, bo przed nami mecze polskiej reprezentacji. Do gry Zagłębie powróci 5 kwietnia w wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Grzywna i zakaz stadionowy dla kibica Zagłębia Lubin

19-letni kibic Zagłębia Lubin został zatrzymany i skazany w trybie przyspieszonym za lekceważenie poleceń służb porządkowych i prowokowanie kibiców Legii Warszawa.

KGHM Zagłębie Lubin kontra Legia Warszawa. Dzień próby

To może być piękny i niezapomniany sobotni wieczór dla kibiców piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Punktualnie o godzinie 20. miedziowi podejmą jednego z głównych kandydatów do mistrzowskiej korony. Czy po efektownym i prestiżowym zwycięstwie w derbach Dolnego Śląska, lubinianie pójdą za ciosem i zdołają pokonać Legię Warszawa?

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.