×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Zagłębie Lubin ze spokojem czeka na decyzję ws. obiecanej dotacji

Co dalej z ministerialną dotacją na budowę nowej hali i modernizacji Stadionu Górniczego? Na ostatniej konferencji prasowej, prezes Zagłębia Lubin, Paweł Jeż, przedstawił najświeższe informacje w tej sprawie. Czy miedziowy klub dostanie obiecane pieniądze? Jaka jest szansa, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku?

Informacja o wstrzymaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dotacji dla Zagłębia Lubin spadło na klub jak grom z jasnego nieba. Resort negatywnie zaopiniował wnioski w sprawie dofinansowania modernizacji Stadionu Górniczego i budowy nowoczesnej hali z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim. Chodzi o 27 mln zł, które obiecał poprzedni rząd Prawa i Sprawiedliwości.

-Projekty przygotowane na dofinansowanie budowy nowej hali z tak zwanym małym stadionem, czyli z boiskiem z podgrzewaną murawą, złożone były jeszcze w ubiegłym roku. Złożono też wniosek na podniesienie kapitału przez właściciela klubu, jako uzupełnienie środków własnych do zrealizowania tej inwestycji. W grudniu ubiegłego roku, tak zwany dwutygodniowy rząd premiera Morawieckiego tę dotację odrzucił. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że są środki przygotowane przez właściciela na pokrycie wkładu własnego. Oczywiście po moim przyjściu do klubu, podjąłem na nowo starania o pozyskanie dotacji i zgłosić odpowiednie wnioski do programów, które zostały uruchomione już w tym roku kalendarzowym. Z informacji, które upubliczniło Ministerstwo dowiedzieliśmy się, że w trzecim kwartale tego roku te wnioski będą rozpatrywane i rozstrzygane – poinformował na konferencji Paweł Jeż, prezes Zagłębia Lubin S.A.

W zależności od tego, ile tych środków zostanie klubowi przyznanych, Zagłębie będzie dostosowywało swoje plany inwestycyjne.

-Czekamy spokojnie na decyzje. Chcielibyśmy rozpocząć już te inwestycje, natomiast z różnych przyczyn one zostały wstrzymane – przypomina prezes Paweł Jeż.

Zagłębie nie było jedynym klubem, któremu wstrzymano dotacje. Dofinansowania z puli środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej nie otrzymali także m.in. Chrobry Głogów, Jagiellonia Białystok, Cracovia czy Widzew Łódź.

 
DSC_0040
DSC_0007

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.