×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zagłębie walczy o utrzymanie. Chce postawić stempel

Jeśli ktoś myśli, że po wygranej w pierwszym meczu w Mielcu, sprawa utrzymania się w superlidze została już przesądzona, może srogo się zawieść. Dzisiaj Zagłębie zagra rewanż i musi postawić przysłowiowy stempel.

Lubinianie wygrali pierwszy mecz 22:19, dzisiaj zagrają we własnej hali, przed własną publicznością. Będą więc faworytem. Tyle tylko, że nie mogą pozwolić sobie na żadne potknięcie, żaden błąd.

-Zespół z Mielca wysoko zawiesił nam poprzeczkę, ale wierzę w to, że w środowym spotkaniu udowodnimy przede wszystkim sobie, że zasługujemy na to, żeby nadal być zespołem superligowym i godnie pożegnamy się z naszymi kibicami i tym sezonem – mówi Tomasz Kozłowski, trener Zagłębia Lubin.

Dla skrzydłowego Zagłębia, Jakuba Bogacza, będzie to pożegnalny występ w barwach Zagłębia. Od nowego sezonu zasili ekipę Górnika Zabrze.

-Myślę, że musimy zagrać bardzo mocno w obronie, bo to umożliwi nam zdobywanie szybkich bramek z kontrataku w pierwsze czy drugie tempo. Nie możemy sobie pozwolić na słabsze momenty w tym meczu. Czas spędzony w Lubinie uważam za bardzo udany. Od początku czułem się bardzo dobrze w zespole. Mam nadzieję, że przez te cztery lata jakie spędziłem w Zagłębiu pokazałem się z jak najlepszej strony. Poznałem wielu znakomitych kolegów, z którymi mamy do wykonania ostatnie zadanie, jakim jest wygranie meczu ze Stalą. Później chwila odpoczynku i czas na kolejny etap, czyli gra dla Górnika Zabrze -podsumował Kuba Bogacz.

Początek dzisiejszego meczu w hali RCS o godz. 18. Wstęp jest wolny.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.