×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Zagłębie wciąż gra z nożem na gardle. Pełna mobilizacja kibiców

Po efektownym zwycięstwie w Radomiu, kibice KGHM Zagłębia Lubin odetchnęli z ulgą. Zdobyte trzy punkty przedłużyły nadzieje lubinian na utrzymanie się w ekstraklasie. Do pełni szczęścia brakuje jednak jeszcze trochę wiary i wysiłku. Dziś Miedziowi podejmą Raków Częstochowa – jednego z dwóch kandydatów do mistrzostwa Polski.

6:1 z Radomiakiem zrobiło wrażenie. Ale w Radomiu Zagłębie po prostu musiało wygrać, by jeszcze marzyć o utrzymaniu się w ekstraklasie. Dzisiaj czeka ich o wiele trudniejsze zadanie. W Lubinie zamelduje się bowiem Raków Częstochowa. Zespół Marka Papszuna wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski i za wszelką cenę będzie chciał zdobyć tutaj komplet punktów.

-Musimy zostawić na murawie serce, pot, krew i łzy. Podchodzimy do Rakowa z pełnym uznaniem i szacunkiem, ale na pewno nie wyjdziemy na boisko bojaźliwie. Na finiszu rozgrywek wierzę w drużynę, zrobimy wszystko, by dzisiaj zdobyć punkty. Wszystkie oczy są zwrócone na nas, bo to my gramy w dwóch ostatnich kolejkach z Rakowem i Lechem, które wciąż walczą o złoto. Zapewniam, że anio skóry nie sprzedamy i żadna z tych drużyn z nami łatwo mieć nie będzie – zapowiada Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin.

W kręgu kibiców Zagłębia ogłoszono pełną mobilizację. Około godz. 15. z rynku wyruszy marsz fanów lubińskiego klubu, którzy z flagami i transparentami przejdą pod stadion.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 17.30.

 
marsz2
marsz1

Wybrane dla Ciebie

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.

Zagłębie z Górnikiem, Miedź z Wartą

Już jutro, 2 lipca, nasi ekstraklasowicze rozegrają swoje kolejne sparingi. Trenujący w Opalenicy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się z Górnikiem Zabrze, natomiast zawodnicy Miedzi Legnica sprawdzą formę Warty Poznań.

Jesteśmy z Zagłębiem na dobre i na złe. Współpraca na kolejny sezon

W nowym sezonie PKO Ekstraklasy, portal zmiedzi.pl znów będzie partnerem medialnym klubu KGHM Zagłębie Lubin. Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w tym, nasi czytelnicy będą mogli liczyć na solidną garść informacji na temat działalności klubu, akcji marketingowych, zapowiedzi najważniejszych imprez. Oczywiście na naszych łamach będziemy prezentować obszerne relacje z meczów wzbogacone galerią zdjęć.

Miedź wzmacnia defensywę. Szwajcarski zaciąg

Miedź Legnica pozyskała nowego środkowego obrońcę. Jest nim 28-letni Szwajcar, Levent Gülen. Z legnickim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Erik Daniel odchodzi z Zagłębia Lubin

Karol Podliński i Kamil Bielikow w rezerwach, pożegnanie Erika Daniela – takie są personalne decyzje podjęte w ostatnim czasie przez sztab szkoleniowy KGHM Zagłębia Lubin.

Nowy kierunek studiów. Ścisła współpraca UJW z Zagłębiem Lubin

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach uruchamia nowe studia podyplomowe. „Zarządzanie w sporcie” będzie dedykowane tym wszystkim, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.