×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Zapraszamy na Duathlon Radwanice. Mega impreza!

Choć Duathlon Radwanice zaplanowano dopiero w połowie maja, to już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspaniałej imprezie. Przypominamy, że w zawodach mogą wystartować zarówno dorośli, jak i dzieci, a trasy biegowe i kolarskie będą świetnie przygotowane.

Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: classic i sprint. W pierwszym, zawodnicy będą musieli pokonać 10 km biegu, 40 km na rowerze i dodatkowe 5 km biegu. Natomiast w kategorii „sprint” do pokonania będzie 5 km biegu, 20 km roweru i 2,5 km biegu. Opłaty startowe udziału w zawodach, w zależności od kategorii wahają się od 39 do 149 zł.

Rywalizować będą mogli także najmłodsi. Dla nich przygotowano specjalny Great Kids, czyli rywalizację w trzech kategoriach wiekowych: Kids 1 (6-8 lat) – 200 m biegu/400 roweru/200 m biegu; Kids 2 (9-11 lat)- 200 m biegu/800 m roweru/200 m biegu oraz Kids 3 (12-13 lat) – 1200 m biegu/2000 m roweru MTB/800 m biegu.

Pakiet startowy dla dzieci kosztuje jedynie 20 zł (wpłata do 30 kwietnia) i 30 zł (wpłata od 1 maja). Każdy pakiet zawiera: numer startowy, medal finishera, sok oraz baton.

Zapisy do Duathlon Radwanice przyjmowane są TUTAJ.

 

Wybrane dla Ciebie

Bieg schodami w górę i dół – charytatywnie dla Piotrusia

W najbliższą sobotę, 5 listopada, zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Polkowic i okolic na drugą edycję Biegu na Wiatrak Polkowicki. Cel imprezy jest szczytny, bo całkowity dochód z zapisów i licytacji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małego Piotrusia.

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Impreza na medal! Pierwszy Duathlon w Radwanicach za nami

Blisko trzystu zawodników stawiło się na starcie pierwszej edycji Duathlonu w Radwanicach. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Classic i Sprint. Trasa biegowa wiodła alejkami urokliwego parku, natomiast rowerowa – po malowniczej okolicy Wzgórz Dalkowskich.

W niedzielę zapraszamy na duathlon do Radwanic!

To ostatnie dni jakie możecie poświęcić na trening  przed niedzielnym duathlonem w Radwanicach. Pamiętajcie również o tym, by przed samymi zawodami dać sobie chwilę na odpoczynek!

Spróbuj swoich sił w Duathlonie w Radwanicach!

Lubisz biegać i jeździć rowerem? Ta impreza jest dla Ciebie. Już 15 maja śmiałkowie wystartują w Duathlonie Radwanice.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.