×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zapraszamy do Lubina na Zwykły – Niezwykły Rajd Rowerowy

W najbliższą sobotę, 23 września, zapraszamy wszystkich sympatyków dwóch kółek do Lubina na kolejną już edycję Zwykłego – Niezwykłego Przejazdu Rowerowego przez miasto. Impreza odbędzie się tradycyjnie z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Wszystkich chętnych do udziału w przejeździe zapraszamy najpierw do lubińskiego rynku już o godz. 13. Na miejscu, na uczestników czekają okolicznościowe koszulki. Start zaplanowano o godz. 14.

-Trasa przejazdu odbędzie się następującymi ulicami: Rynek, Mieszka I, Al. Niepodległości, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejowa, 1 – Maja, M. Skłodowskiej – Curie, Kościuszki, Kilińskiego, Mieszka I, Rynek. Europejski Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Dlatego zachęcamy kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promujmy i motywujmy się do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej lub rowerów – zachęcają organizatorzy lubińskiego rajdu.

Program imprezy:

13.00 przybycie uczestników do Rynku – wręczenie okazjonalnych koszulek,
14.00 ustawienie uczestników na lini startu,
14:05 start uczestników ulicami miasta Lubina,
14.40 powrót uczestników przejazdu,
14:50 loteria fantowa,
15.30 zakończenie imprezy.

 

 
rajd

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.