×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Zaprojektuj nową koszulkę meczową Zagłębia Lubin

Z wypiekami na twarzy kibice Zagłębia Lubin śledzić będą wydarzenia na boisku w ostatnich dwóch kolejkach. Od postawy Miedziowych w meczu z Rakowem i Lechem oraz od wyników, zwłaszcza Wisły Kraków, Śląska Wrocław, Jagiellonii i Stali Mielec, zależeć będzie ich przyszłość w ekstraklasie.

Tymczasem kibice mogą na chwilę zająć głowę czymś innym, bardziej przyjemnym i mniej stresującym. Lubiński klub ogłosił właśnie konkurs na projekt nowej koszulki meczowej pierwszego sezonu, już na nowy sezon 2022/23 – miejmy nadzieję, że – nadal ekstraklasy.

-Konkurs adresowany jest dla niepełnoletnich kibiców Zagłębia Lubin, dzieci – uczniów uczęszczających co najmniej do szkoły podstawowej. Warunkiem udziału jest przesłanie pracy konkursowej – rysunku/grafiki w formie elektronicznej (plik JPEG, PDF) lub wydruku w formie papierowej (format A4), na adres siedziby naszego klubu lub na adres e-mail: [email protected] do ostatniego dnia trwania konkursu – tłumaczy Angelika Kłos, rzeczniczka Zagłębia Lubin.

Każdy uczestnik może przesłać tylko jeden wykonany przez siebie autorski projekt. Prace będą przyjmowane do 24 maja. Rozstrzygnięcie nastąpi 31 maja.

Zapoznajcie się z Regulaminem Konkursu.

 
konkurs

Wybrane dla Ciebie

Podziękowania dla Hładuna, Poręby i Szysza

W przyszłym sezonie PKO Ekstraklasy, w barwach KGHM Zagłębia Lubin nie zobaczymy już Dominika Hładuna, Łukasza Poręby i Patryka Szysza. Zawodnicy odchodzą do innych klubów. Po zakończeniu spotkania z Rakowem, za ich grę dla Zagłębia podziękowali im kibice i władze klubu.

Chodyna w najlepszej jedenastce kolejki

Kacper Chodyna jako jedyny ze składu KGHM Zagłębia Lubin znalazł się w jedenastce ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy. Nas nie dziwi te wyróżnienie, bo zawodnik Miedziowych został bohaterem wygranego meczu z Rakowem Częstochowa.

Miedzianka nie bierze jeńców. Godne pożegnanie z kibicami

Piłkarze Miedzi Legnica po raz kolejny pokazali wielką klasę. Mimo, że już zapewnili sobie awans do ekstraklasy, to pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia, a dziś – w ostatnim meczu przed własną publicznością – ograli Widzew Łódź. Gola na wagę zwycięstwa w 81. zdobył Chuca. Po ostatnim gwizdku sędziego w Legnicy zapanowała euforia i wielkie świętowanie.

Pazerne i nieustępliwe. Takie było Zagłębie w meczu z Rakowem!

To było chyba najlepsze spotkanie piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin w kończącym się sezonie. Po wyczerpującym boju, lubinianie pokonali jednego z pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Gola na wagę zwycięstwa i utrzymania się w ekstraklasie zdobył w doliczonym czasie gry Kacper Chodyna.

Zagłębie wciąż gra z nożem na gardle. Pełna mobilizacja kibiców

Po efektownym zwycięstwie w Radomiu, kibice KGHM Zagłębia Lubin odetchnęli z ulgą. Zdobyte trzy punkty przedłużyły nadzieje lubinian na utrzymanie się w ekstraklasie. Do pełni szczęścia brakuje jednak jeszcze trochę wiary i wysiłku. Dziś Miedziowi podejmą Raków Częstochowa – jednego z dwóch kandydatów do mistrzostwa Polski.

Miedzianka z licencją na grę w ekstraklasie

Komisja ds. licencji klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, pozytywnie zaopiniowała wniosek legnickiego klubu na udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.