×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Zdziesiątkowane Zagłębie wygrywa z Les Neptunes de Nantes

Kontuzje, koronawirus, meczowy maraton – nic nie jest w stanie zatrzymać mistrzyń Polski. Dzisiaj dziewczyny z MKS Zagłębie Lubin pokonały we Francji Les Neptunes de Nantes 28:27 (14:12).

Dzisiejsze zwycięstwo w meczu z Francuzkami jest doskonałym prezentem dla kibiców lubińskiego szczypiorniaka. Choć lubinianki nie były faworytkami spotkania, dały z siebie wszystko i pokazały na co je stać w ostatnich sekundach wyrywając zwycięstwo. Przypomnijmy, że dokładnie tak samo zakończył się mecz tych dwóch drużyn przed lubińską publicznością. Tylko wtedy to Nantes rzuciły bramkę, która dała im zwycięstwo.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pucharowe zmagania zakończyły o wiele lepiej niż się tego spodziewaliśmy. W dwóch ostatnich meczach lubinianki zgarnęły trzy punkty (doprowadzając do remisu z Baia Mare i wygranej z Nantes).

Zagłębie w ostatnim meczu grupowym zagrało doskonale. Takie spotkania na długo zostaną w pamięci nie tylko kibiców, ale i samych zawodniczek, które mogą być z siebie dumne.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki – bramka za bramkę. Żadna ze stron nie potrafiła wyjść na prowadzenie dające pewność wygranej. Dopiero po kilkunastu minutach pierwszej połowy Miedziowe zaczęły delikatnie przeć do przodu. Pod koniec pierwszej połowy lubinianki prowadziły 13:10. Przed końcowym gwizdkiem straciły tylko jeden punkt.

Druga połowa meczu to szybka walka o wyrównanie. Kiedy Nantes doprowadziły do remisu po 14 Zagłębie znów odskoczyło na 15:18. Ogromny udział w tym miała Monika Maliczkiewicz, która zamurowała bramkę. Rywalki szukały sposobu na jej pokonanie, ale recepty nie było. Do tego dochodziła zaciekła walka Emilii Galińskiej na rozegraniu. Na trzy minuty przed końcem obrończynie trofeum wyszły na prowadzenie. Ale lubinianki nie chciały wypuścić swojej szansy z rąk i zachowując zimną krew do końca przy remisie po 27 przeprowadziły ostatnią akcję. To bramka Emilii Galińskiej z jednej strony dała Miedziowym zwycięstwo, z drugiej pozbawiła francuską drużynę jakichkolwiek szans na awans do fazy pucharowej rozgrywek.

– Jestem niesamowicie szczęśliwy po tej wygranej. Zagraliśmy z bardzo wymagającym rywalem i zwyciężyliśmy na jego terenie. Pokonaliśmy obrońcę trofeum po znakomitym meczu, niesamowitej walce, zostawiając całe serce na parkiecie. Jestem dumny z naszej drużyny, która po raz kolejny pokazała wielki charakter i pomimo niepełnego składu wygrała z europejskim potentatem. W rozgrywkach grupowych pokazaliśmy się z naprawdę fajnej strony i tak naprawdę niewiele nam zabrakło do awansu do kolejnego etapu Ligi Europejskiej – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Fanów lubińskiego szczypiorniaka uspokajamy – to nie koniec sportowych emocji. W najbliższą sobotę lubinianki zmierzą się z odwiecznym rywalem z Lublina. Wyjazdowy mecz w hali Globus odbędzie się 26 lutego o godzinie 17:30.

Les Neptunes de Nantes – MKS Zagłębie Lubin 27:28 (12:14)
Nantes: Płaczek, Andre, Mathon – Hagman 10, Loquay 2, Stromberg 1, Finstad 3, Nielsen , Ardouin 1, Ahanda , Kpodar 4, Vaxes 4, Mitrović 2, Dapina, Perrot, Mathon.
Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż – Łabuda 3, Grzyb 3, Hartman, Górna 2, Miłek, Galińska 8, Zawistowska 1, Kochaniak-Sala 3, Matieli 3, Noga 4.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Te kociaki żyły w tragicznych warunkach. Uratowali je policjanci

Do polkowickich policjantów dotarła informacja o znęcaniu się nad kotami. Mundurowi błyskawicznie sprawdzili warunki, w których trzymano zwierzęta i podjęli decyzję o ich odebraniu. Zwierzęta zostały przekazane weterynarzowi, który przebada je i zadba o ich zdrowie.

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.