×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Zmiany w kierownictwie Rady Nadzorczej piłkarskiego Zagłębia Lubin

Rada Nadzorcza piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin ma nowego szefa. Został nim Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania kapitałem ludzkim w Centrali KGHM. Członkami Rady pozostali Paweł Kura, radny sejmiku i dyrektor personalny na ZG Rudna oraz Adrian Szymański, prezes METRACO, spółki wchodzącej w skład Grupy KGHM.

Marek Makuch zastąpił na tym stanowisku Dariusza Drohomickiego. To bliski współpracownik i zaufany prezesa KGHM, Tomasza Zdzikota. W latach 2020-2022 był dyrektorem Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej S.A. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów z zakresu przywództwa i negocjacji w Akademii Obrony Narodowej. Ukończył również m.in zarządzanie w administracji publicznej na Akademii im L. Koźmińskiego. Uzyskał dyplom MBA w Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie.

W latach 2016-2019 Dyrektor Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim w Telewizji Polskiej S.A., od 2019 dyrektor Ośrodka Administracji. Wieloletni samorządowiec; radny i zastępca Burmistrza dzielnicy Wola m.st. Warszawy oraz radny Rady m.st. Warszawy. Miłośnik Kresów Wschodnich, organizator akcji charytatywnych i społecznych wspierających zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego a także Polaków mieszkających poza dzisiejszą granicą wschodnią; prezes oddziału stołecznego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Wieloletni kibic piłki nożnej, współzałożyciel Fundacji Rodzice dla Futbolu promującej aktywizację sportową dzieci.

 

Wybrane dla Ciebie

Spółka KGHM ma budżet na przyszły rok. Odpowiedzialny i rozwojowy

Rada Nadzorcza spółki KGHM Polska Miedź zatwierdziła przyszłoroczny budżet. – To ambitna i spójna odpowiedź spółki na wyzwania rozwojowe i operacyjne, jak i te, które wynikają z otoczenia makroekonomicznego oraz geopolitycznego – komentuje przyjęcie planu finansowego Tomasz Zdzikot, prezes spółki KGHM.

Rada Nadzorcza odwołała Andrzeja Kensboka z funkcji wiceprezesa KGHM

Andrzej Kensbok został odwołany dziś ze stanowiska wiceprezesa KGHM ds. finansowych. Decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza miedziowej spółki.

Szykują się kolejne zmiany w składzie Rady Nadzorczej KGHM

24 listopada zaplanowano Nadzwyczajne Walne Zebranie Akcjonariuszy KGHM. Jednym z punktów w porządku obrad są zmiany w Radzie Nadzorczej miedziowej spółki. Czy to oznacza, że w krótkim czasie znów szykują się zmiany w kierownictwie Polskiej Miedzi?

Zastępca szefa dolnośląskiej ARiMR kandydatem do Rady Nadzorczej KGHM

W najbliższy piątek, 7 października, w siedzibie spółki KGHM Polska Miedź odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Porządek obrad nie jest obszerny, a głównym punktem jest powołanie nowego członka Rady Nadzorczej miedziowej spółki.

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem KGHM. Będą kolejne zmiany?

Paweł Gruza nie jest już wiceprezesem spółki KGHM Polska Miedź S.A. Menedżer złożył wczoraj Radzie Nadzorczej oświadczenie o rezygnacji z zajmowanego stanowisko. Został nowym prezesem banku PKO BP. Nie brakuje jednak spekulacji i pytań, czy rezygnacja Pawła Gruzy to początek zmian w zarządzie… miedziowej spółki?

Siedmiu kandydatów, trzy miejsca. Jutro rozpoczynają się wybory do RN

W najbliższą środę i czwartek załoga KGHM oraz pracownicy spółek Grupy wybiorą swoich reprezentantów do Rady Nadzorczej miedziowego giganta. O trzy wolne miejsca przypisane członkom z wyboru załogi powalczy siedmiu związkowców.