×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Zwycięski sparing Miedzi Legnica

W pierwszym swoim sparingu po powrocie z obozu przygotowawczego, piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica pokonali u siebie lidera 2. ligi – Górnika Polkowice – 2:0. Bramki dla Miedzianki zdobyli Bruno i Kaczmarek.

Po intensywnych opadach śniegu warunki gry na sztucznej nawierzchni nie były łatwe, choć takie same dla obydwu drużyn. W 32. min. gospodarze objęli prowadzenie po strzale Bruno. Tuż po zmianie stron swojej szansy na podwyższenie rezultatu szukał Makuch, ale tym razem golkiper Górnika nie dał się zaskoczyć. W 83. Miedź zdobyła drugiego gola za sprawą Mateusza Kaczmarka.

– Było bardzo zimno, przez co nawierzchnia była zmarznięta. Myślę, że to miało wpływ na kilka sytuacji, które mogły nam się nie podobać. Ciężko było niekiedy opanować piłkę, czy ją dokładnie zagrać. Spodziewałem się, że tak to może dzisiaj wyglądać, bo po kilku zawodnikach widać było zmęczenie. Każde zwycięstwo buduje. Nawet jeśli jest to tylko gra wewnętrzna, to do następnego treningu drużyna, która wygrała chodzi z podniesioną głową. Tu na pewno też z jednej strony nie ma co popadać w jakiś hurraoptymizm, ale z drugiej strony zawsze lepiej wygrać niż przegrać – podsumował trener Miedzi, Jarosław Skrobacz.

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Bruno Garcia Marcate (32’), Mateusz Kaczmarek (83’)
Sędziował: Piotr Szczyrbaty

Górnik – I połowa: Szymański – Fryzowicz, Magdziak, Kowalski-Haberek, Opałacz, Wacławczyk, Żołądź, Baranowski, Borkowski, Piątkowski, Szuszkiewicz
Górnik – II połowa: Kopaniecki – Ratajczak, Kucharczyk, Bancewicz, Sobków, Terpiłowski, Baszak, Mazurowski, Sowiński, Poczwardowski, Karmelita

Miedź – I połowa: Lenarcik – Zieliński, Hoogenhout, Pleśnierowicz, Pinillos – Purzycki, Lehaire, Kwolek (35’ Karolczak), Śliwa, Garcia Marcate – Bednarski
Miedź – II połowa: Grobelny – Tupaj, Biernat, Mijusković, Azikiewicz – Tront, Kaczmarek, Garuch, Makuch, Roman – Zapolnik.

Miedź zremisowała z Jagiellonią i nadal znajduje się na dnie tabeli

Dla obu drużyn był to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Pojedynek zakończył się remisem, co nie zadowoliło żadnej z ekip. Piłkarze Miedzi Legnica nadal zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli tracąc już do bezpiecznego miejsca sześć oczek.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Ukryli race w głośnikach i zasypali kawą. Jeden kibic zatrzymany

Lubińscy policjanci zatrzymali kibica Miedzi Legnica, który podczas wczorajszych derbów odpalił świetlną racę na sektorze zajmowanym przez fanów gości. 21-latek odpowie za swój czyn przed sądem. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań kibiców obu drużyn, którzy wnieśli i odpalili na stadionie Zagłębia zakazane środki pirotechniczne.

Tym razem Miedź przegrała z Lechem

W meczu z Lechem Poznań, piłkarze Miedzi Legnica mieli swoje sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Rywal trafił do siatki raz i wygrał. Choć Kolejorz też miał swoje idealne okazje na podwyższenie wyniku.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.