×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

15 marca odbiorą zużyty sprzęt AGD i RTV w gminie Żukowice

Mieszkańców gminy Żukowice informujemy, że 15 marca na terenie poszczególnych miejscowości w gminie  przeprowadzona będzie nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 

Odbiór elektroodpadów można zamówić pod nr telefonu: 76 836 60 15. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 12 marca. Elektroodpady muszą być wystawione we wskazanym dniu odbioru do godz. 6:00 rano.

Elektroodpady należy gromadzić wyłącznie we wskazanym terminie przed swoją posesją, w miejscu łatwo dostępnym dla pracowników odbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Właściciele nieruchomości wielolokalowych powinny wystawić elektrośmieci w miejsce gromadzenia odpadów zmieszanych.

Pamiętaj, aby oddawany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny był kompletny! Niekompletny sprzęt i inne odpady nie będą zabierane!

Warto również pamiętać, że poza mobilnymi zbiórkami, elektrośmieci można oddawać przez cały rok w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Komunalnej 3 w Głogowie (Biechów).

PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 do 15.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 15.00.

 

 

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.