×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

34. Conversatorium Organowe. Koncerty z udziałem publiczności

Przed nami 34. Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Czeka nas wiele świetnych koncertów, wykonywanych przez znakomitych artystów – Conversatorium to jeden z najważniejszych w Europie festiwali współczesnej muzyki organowej i jej improwizacji.

Co ważne: koncerty będą się odbywały z udziałem publiczności, choć – ze względu na pandemię – ograniczonej liczebnie. Na koncerty do Ewangelickiego Kościoła Marii Panny w Legnicy oraz Sali Maneżowej w Akademii Rycerskiej będą mogli wejść tylko zaproszeni goście oraz posiadacze wejściówek, które od 10 września będzie można odbierać (bezpłatnie, ale w ograniczonej ilości) w Galerii Satyrykon w Legnicy.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie koncerty 34. Legnickiego Conversatorium Organowego będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury, pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=SpeZY0_p3CI

Rok 2020 jest inny niż wszystkie. Początkowo myśleliśmy o tegorocznej edycji festiwalu bardzo szeroko, jednak większość naszych planów pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego w koncertach, poza wyjątkami, będziemy uczestniczyli głównie online, za pośrednictwem transmisji internetowej. Wiem, że nie zastąpi to w żaden sposób naszej obecności w unikalnym wnętrzu Kościoła Marii Panny, ale przynajmniej w pewnym stopniu zaspokoi nasze pragnienie prawdziwego piękna – mówi Michał Sławecki, Dyrektor Artystyczny festiwalu.

Zachęcamy do odbierania bezpłatnych wejściówek na festiwal i zapraszamy na pierwsze po przerwie związanej z pandemią koncerty organowe na żywo!

 

Wybrane dla Ciebie

Letnie Granie w Legnicy powraca – zapraszamy na koncerty

W ubiegłym roku Letnie Granie w Legnicy przyciągnęło wielu słuchaczy. Lokalni artyści i ich muzyka przyciągnęły rozbawioną publiczność, a organizatorzy mają nadzieję na powtórkę.

Zapraszamy na koncert poświęcony Henrykowi Karlińskiemu

W sobotę, 22 stycznia zapraszamy mieszkańców regionu legnickiego na zaległy koncert Chóru Madrygał poświęcony Henrykowi Karlińskiemu

Dzisiaj w Legnicy wystąpi Chór Wuppertaler Kurrende

Punktualnie o godz. 18 w Sali królewskiej w Legnicy wystąpi Chór Chłopięcy Wuppertaler Kurrende. Bilety dostępne są w Galerii Satyrykon w cenie 5 zł.

Letnie Granie w Legnicy – zapraszamy na koncerty

Już jutro kolejna odsłona Letniego Grania w Legnicy, Zapraszamy o godzinie 17 na plac Powstańców Wielkopolskich. Ale to dopiero początek muzycznych atrakcji w trakcie zbliżającego się weekendu.

Kongres Esperantystów Chrześcijan już 7 sierpnia w Legnicy

Międzynarodowy Kongres Esperantystów Chrześcijan „Legnica 2021” odbędzie się w dniach 7-14 sierpnia w Legnicy. Organizatorzy zapraszają mieszkańców na otwarte i bezpłatne koncerty.

Anna Jurksztowicz zaśpiewa z okazji Dnia Mamy

Już w niedzielę, 30 maja, w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy wystąpi Anna Jurksztowicz wraz z akompaniującym jej na fortepianie Krzysztofem Napiórkowskim. Artyści dadzą koncert z okazji Dnia Matki. Początek o godzinie 19.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.