×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Coraz więcej zakażeń w całym regionie

W ciągu weekendu potwierdzono 5759 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju. Zmarło 45 zakażonych pacjentów. Na Dolnym Śląsku zachorowały w tym czasie  244 osoby.

W ciągu ostatniej doby w zagłębiu miedziowym nie odnotowano żadnego przypadku śmierci wśród zakażonych pacjentów. Jednak każdego dnia przybywa chorych. W Legnicy pozytywne wyniki na obecność koronawirusa dotarły do trzech osób, w powiecie legnickim do czterech.

W Głogowie i powiecie głogowskim zachorowało dziewięć osób, w powiecie lubińskim cztery, a w polkowickim tylko jedna.

 

Wybrane dla Ciebie

Koronawirus zabrał sześciu chorych z naszego regionu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 19 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Minionej doby zmarło 504 osoby. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 172 z nich. 21 152 osoby pokonały chorobę.

Duży spadek zakażeń koronawirusem w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 250 nowych zakażeniach COVID-19 w całym kraju. Zmarło 25 zakażonych osób. COVID był bezpośrednią przyczyną śmierci ośmiu z nich. W tym samym czasie chorobę pokonało 26 465 osób.

Spadek liczby zakażeń koronawirusem w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 115 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju. W tym samym czasie 23 232 osoby pokonały chorobę. Zmarło 18 zakażonych pacjentów, przy czym COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci pięciu z nich.

Ostatnia doba bez przypadków śmiertelnych wśród zakażonych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 20 576 w całym kraju. W ciągu doby zmarło 51 zakażonych osób. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci sześciu osób. 23 150 osób pokonało chorobę.

Obostrzenia dla osób niezaszczepionych? Czy rząd planuje jakieś kroki?

Niestety z każdym dniem przybywa zakażonych koronawirusem. Na szpitalnych oddziałach przebywają nie tylko osoby starsze i schorowane. Coraz więcej młodych pacjentów potrzebuje pomocy. Czy rządzący planują wprowadzić kolejne obostrzenia? Zapytaliśmy o to ministra Krzysztofa Kubowa.

Niechlubny rekord czwartej fali pandemii koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 28 128 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Niestety minionej doby 497 zakażonych pacjentów zmarło, COVID-19 był bezpośrednią przyczyną śmierci 120 z nich.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.