×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Cztery nowe przypadki zakażenia w powiecie polkowickim

Dzienny raport związany z koronawirusem przedstawia cztery nowe zachorowania, z czego trzy przypadki wystąpiły w gminie Polkowice, a jedno w gminie Chocianów. Polkowicki sanepid informuje, że znacząco wzrosła liczba osób przebywających na kwarantannie do 105 osób.

Osoby w kwarantannie Gm. Polkowice – 54,

Osoby w kwarantannie Gm. Chocianów – 47

Osoby w kwarantannie Gm. Przemków – 0

Osoby w kwarantannie Gm. Gaworzyce – 0

Osoby w kwarantannie Gm. Radwanice – 4

Osoby w kwarantannie Gm. Grębocice – 0.

Od wybuchu pandemii w powiecie polkowickim zachorowały już 82 osoby, 71 wyzdrowiało, a dwie zmarły.

 

Wybrane dla Ciebie

Tysiąc zakażeń dziennie. Wrócą obostrzenia?

Od kilku dni znacznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podaje, że nowych pacjentów przybywa w szybkim tempie. Od pewnego czasu jest to tysiąc nowych przypadków dziennie.

Koronawirus wróci? Rośnie liczba nowych zakażeń

Przedstawiciele rządu jeszcze przed zniesieniem wszystkich obostrzeń wprowadzonych ze względu na duży wzrost zakażeń koronawirusem mówili o tym, że w okresie wakacyjnym liczba pacjentów może zacząć rosną. Na jesień przewidywany jest znaczny wzrost zakażeń.

Powiat polkowicki wspiera rodziny z Ukrainy w aktywizacji zawodowej

Na terenie powiatu polkowickiego przebywa spora grupa uchodźców z Ukrainy. Są to w głównej mierze rodziny z dziećmi. Władze powiatu polkowickiego pomagają im teraz w usamodzielnieniu i aktywizacji zawodowej. 

W powiecie polkowickim rozpoczął się pobór do służby wojskowej

Dziś w powiecie polkowickim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2003r. Młodzi mieszkańcy powiatu muszą stawić się przed komisją lekarską i wojskową. Pobór potrwa do 8 czerwca i odbywa się w siedzibie Zespołu Szkół w Polkowicach. 

Władze powiatu polkowickiego nagrodziły najlepszych absolwentów

16 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych zostało uhonorowanych przez władze powiatu polkowickiego za najlepsze wyniki w nauce. Nagrody wyróżniającym się uczniom osobiście wręczył starosta polkowicki, Kamil Ciupak.

Koniec stanu epidemii koronawirusa w Polsce

Na 16 maja minister zdrowia Adam Niedzielski zaplanował koniec stanu epidemii w naszym kraju. Od tego dnia obowiązywać będzie stan zagrożenia epidemicznego.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.