×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Kolejna wietrzna noc przed nami

Synoptycy IMGW wydali kolejne ostrzeżenia – tym razem powieje na terenie powiatów głogowskiego i polkowickiego.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejne ostrzeżenie. Obowiązuje od dzisiejszego wieczora do godzin porannych w czwartek.

W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie wiało. IMGW wydało nowe ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o silnym wietrze. W naszym regionie wiać może zacząć w czwartek nad ranem.

UWAGA! Będzie ślisko! IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie. Popołudniu i w nocy możemy spodziewać się oblodzonych dróg.

UWAGA! Będzie ślisko na drogach w całym regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią. Ostrzeżenie wydano dla całego zagłębia miedziowego.

Uwaga! Będzie ślisko w całym regionie! Noga z gazu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie – na drogach w naszym regionie będzie ślisko.

IMGW – będzie ślisko! Uważajcie na drogach

IMGW wydało ostrzeżenie. W nocy i nad ranem będzie bardzo ślisko na drogach w całym regionie.

Silny wiatr. Uważajcie na siebie

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym wiatrem.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.