×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Kończy się czas na złożenie wniosków o 300+

Do końca listopada można skłądać wnioski o wypłatę wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start”.

Wnioski o wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną dla uczniów można było składać od 1 lipca. Kto tego nie zrobił ma jeszcze czas do końca miesiąca. Przypominamy, że w tym roku wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected]

– Według naszych najnowszych danych ZUS wypłacił już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu „Dobry Start” – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Tylko w naszym regionie na konta rodziców popłynęło ponad 88 mln złotych – dodaje.

Pamiętajmy, że świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Wybrane dla Ciebie

Ruszyła wypłata pieniędzy w ramach świadczenia 300+

Pierwsza transza świadczenia 300+ już trafiła na konta osób, które złożyły wnioski jeszcze w lipcu. W sumie, ZUS, który wypłaca po zmianach pieniądze, wypłacił ponad 8 mln zł.

Wnioski z programu „Dobry start” tylko do końca listopada

Rodzice, którzy jeszcze chcą skorzystać ze wsparcia z programu Dobry Start mają czas na złożenie wniosku do końca listopada. Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej – oraz w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędach lub za pośrednictwem poczty.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.