×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Kradli w sklepach. Grozi im pięć lat wiezienia

Legniccy mundurowi zatrzymali przestępcze trio. Złodzieje kradli kosmetyki, słodycze, kawy, zabawki, oraz środki czystości. Wchodzili do sklepów, zabierali towar i wychodzili bez płacenia. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

 

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu udowodnili trzem mieszkańcom Legnicy kilka kradzieży sklepowych, jakich dokonali na terenie miasta.

– Przestępcze trio działało wspólnie i dokonało przywłaszczenia m.in. kosmetyków, słodyczy, kawy, zabawek, karm dla psa, kapsułek i proszków do prania, a także tabletki do zmywarki. Straty, jakie spowodowali swoim działaniem opiewają na kwotę blisko 2500 złotych – wylicza Jagoda Ekiert z legnickiej komendy policji.

W ustaleniu złodziejaszków mundurowym pomógł między innymi sklepowy monitoring. Sprawcy przestępstw, bądź wykroczeń nie pozostają bezkarni pomimo, iż nie zostali od razu ujęci i zatrzymani. Teraz trójka oskarżonych będzie odpowiadać przed sądem. Grozi im wyrok do pięciu lat więzienia.

 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.