×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Letni chillout w Parku Brackim. Mnóstwo atrakcji i niespodzianek

Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, na mieszkańców Polkowic czeka wiele niespodzianek i atrakcji. Wszystko z okazji oddania do użytku zrewitalizowanego Parku Brackiego przy ulicy Dąbrowskiego. Początek imprezy o godzinie 17.

Park Bracki przeszedł gruntowną rewitalizację i został oddany do użytku na początku letnich wakacji. Pojawiły się nowe nasadzenia, ogród różany, są stylizowane ławki, odnowiono ścieżki spacerowe, zamontowano inteligentne oświetlenie, zlikwidowano bariery architektoniczne – rozebrano schody, w ich miejsce wybudowano pochylnie.

Nowy park po całkowitym liftingu cieszy już oko mieszkańców Polkowic. Teraz przyszedł czas na jego oficjalne otwarcie.

-Przyszedł czas, by otworzyć to miejsce wspólnie z polkowiczanami i z dobrą energią. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego spędzenia czasu wśród zieleni zrewitalizowanego niedawno parku. Będą atrakcję dla najmłodszych oraz muzyka na żywo – zachęca burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Impreza pod nazwą: „Letni chillout w Parku Brackim” rozpocznie się o godz. 17.

 
parkdwa

Wybrane dla Ciebie

Klub Seniora przy PCUZ świętował siódme urodziny. Było jak w Japonii

Panie z Klubu Seniora działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych świętowały siódme urodziny działalności. Uroczystości odbyły się w klimacie japońskim, a wszystko dzięki jednej z pań, która zachwycona jest Krajem Kwitnącej Wiśni.

Uroczysta akademia z okazji 40-lecia PGM. Moc życzeń i gratulacji

Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach świętuje 40-lecie swojego istnienia. Podczas uroczystego spotkania przy obiedzie, kierownictwo zakładu uhonorowało byłych i obecnych pracowników. Były podziękowania i szczere gratulacje.

Rekordowy nabór do szkół powiatu polkowickiego. Wszyscy będą przyjęci

W tym roku rekrutacja do dwóch szkół ponadpodstawowych obsługiwanych przez powiat polkowicki jest rekordowa. Powodem jest spora liczba uczniów, którzy opuścili szkoły podstawowe. Przypomnijmy, że dotyczy to absolwentów półtora rocznika. Czy zatem dla wszystkich wystarczy miejsc w placówkach?

Park Bracki po liftingu. Uroczyste otwarcie, masa atrakcji

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Polkowic na uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Parku Brackiego. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji i niespodzianek. Impreza rozpocznie się o 17. i potrwa do późnych godzin wieczornych.

Nowe rondo zwiększy poziom bezpieczeństwa, usprawni ruch

Poznaliśmy projekt nowego ronda, które powstanie u zbiegu Alei Jana Pawła II, Alei Józefa Piłsudskiego i ulicy Kardynała Bolesława Kominka. Inwestycja pochłonie około 3,8 mln zł i ma być gotowa w połowie przyszłego roku. Przebudowa tego skrzyżowania w rondo, znacznie usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo w tej części miasta. 

Polkowickie parki po liftingu

Gotowy dla mieszkańców Polkowic jest już zrewitalizowany park w rejonie ulicy Dąbrowskiego. W tej części miasta pojawiło się tysiące nowych nasadzeń drzew, krzewów. Powstał także efektowny ogród różany. Zainstalowano inteligentne oświetlenie, pojawiły się nowe ścieżki spacerowe, ławki, toaleta i stojaki na rowery.