×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Łucznicy z Gminy Lubin z zawodów przywieźli złote medale

Zawodnicy LZS SKS Raszówka świętują kolejne sukcesy. Tym razem na halowych mistrzostwach Polski i mistrzostwach dolnośląskich wywalczyli najwyższe miejsca na podium.

Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie zorganizowano w Piasecznie. Wyróżnił się w ich trakcie Mateusz Musiatowicz zdobywając złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Polski Juniorów na 2023 rok w łukach bloczkowych.

Na zawodach tych Jakub Wójcik Vel Jaworski był 32. a Magdalena Sieradzka 42.

Z kolei na Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w łucznictwie zorganizowanych w Ścinawce Średniej ekipa LZS SKS Raszówka zdobyła cztery medale :

  • Złoty medal – Witek Ignacy w kategorii Apacz chłopców
  • Srebrny medal – Mitek Mikołaj w kategorii Młodzik Młodszy chłopców
  • Brązowy medal – Waszewski Adam w kategorii Apacz chłopców
  • Brązowy medal – drużyna dziewcząt w kategorii Młodzik w składzie Valeriia Medvedieva, Hanna Makowska, Gabriela Rakowska, Natalia Maluska

Indywidualnie Cichoń Oliwer był 4. w kategorii Apacz, Leonard Kosowski 4. w kategorii Młodzik Młodszy, Hanna Makowska 8. , Valeriia Medvedieva 10., Gabriela Rakowska 9., Mateusz Wójcik Vel Jaworski 14., Natalia Maluska 17. –  wszyscy w kategorii Młodzik.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.