×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Nie żyje były długoletni wiceprezydent Legnicy

W wieku 73 lat zmarł Ryszard Białek, były wiceprezydent Legnicy, bliski współpracownik urzędującego prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Ryszard Białek był postacią doskonale znaną mieszkańcom Legnicy. Przez blisko ćwierć wieku pracował w samorządzie. W latach 1995-98 był wiceprezydentem Legnicy, później został szefem Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W 2003r. znów został wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za gospodarkę komunalną. Przez wiele lat był współpracownikiem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Od lutego 2019r. przebywał na zasłużonej emeryturze. Niestety przegrał walkę z ciężką chorobą.

– Jeszcze do niedawna wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten dzień jednak nie nastąpi tak szybko. Ryszard Białek długo i dzielnie walczył, ale podstępna choroba nie dała się pokonać. Zmarł dziś w wieku 73 lat. Jest bardzo trudno rozstawać się z Osobą, z którą w niezwykle udany i twórczy sposób blisko współpracowało się niemal całe dwudziestolecie. Przez te wszystkie lata Ryszard Białek był jednym z najmocniejszych filarów legnickiej administracji samorządowej. Piastował bardzo odpowiedzialną funkcję Zastępcy Prezydenta, będąc nim również w okresie wcześniejszym, później pełnomocnika do spraw inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami. Funkcje te, także w przedsiębiorstwach, nakładały na Niego wiele trudnych obowiązków, obciążeń i wielką odpowiedzialność, z których zawsze wywiązywał się perfekcyjnie. Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski za wybitne zasługi odznaczył Go Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dla bardzo wielu współpracowników był autorytetem, nauczycielem, podporą i źródłem fachowej wiedzy, a kiedy było trzeba, także przyjacielem, na którego pomoc zawsze można było liczyć – napisał prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Ceremonia pogrzebowa byłego wiceprezydenta Legnicy odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.