×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Nowe wiaty w gminie Rudna

W trzech miejscowościach gminy Rudna powstają właśnie nowe wiaty do wypoczynku i rekreacji. Te drobne inwestycje mają być zakończone wraz z rozpoczęciem tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Wiaty rekreacyjne są już niemal stałym elementem tzw. małej architektury wielu miejscowości w powiecie lubińskim. To miejsca, w których mieszkańcy chętnie i mile spędzają wolny czas. Takie wiaty powstają właśnie w trzech miejscowościach gminy Rudna: Chełmie, Wądrożu i Radomiłowie.

Drewniane wiaty powstaną w sąsiedztwie wiejskich świetlic. Te drobne inwestycje doposażone będą w solidne ławki i stoły. Będzie więc, gdzie usiąść i zjeść, np. weekendowego grilla.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolejna wiata rekreacyjna w gminie Rudna

Kolejna nowa wiata rekreacyjna powstała w gminie Rudna. Tym razem z inwestycji mogą cieszyć się mieszkańcy Radomiłowa. Pierwsze sołeckie spotkanie pod dachem na świeżym powietrzu zaplanowano już na najbliższą sobotę.

Nowa atrakcja w Wądrożu. Drewniana wiata już stoi

Mieszkańcy Wądroża w gminie Rudna mogą już w pełni korzystać z nowego miejsca do wypoczynku i rekreacji. W miejscowości powstała bowiem drewniana wiata do wspólnego biesiadowania i spotkań. Inwestycja pochłonęła blisko 110 tys. zł.

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Odkryj Dolny Śląsk z NIEMAPĄ

Tajemnicze zamki, widoki zapierające dech, urokliwe trasy rowerowe, dzika przyroda, a nawet pustynia… Do rodzinnej podróży po wyjątkowych miejscach Dolnego Śląska zaprasza najnowszy przewodnik dla rodzin przygotowany przez urząd marszałkowski i kolektyw Mamy Projekt.

Wakacyjne spotkania z lubińskimi policjantami

W ramach tegorocznej akcji pn. „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, lubińscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, które swój wolny czas spędzają na półkoloniach. Spotkania edukacyjne to czas, kiedy policjanci poświęcają na uświadamianiu najmłodszym o różnych zagrożeniach, mogących mieć miejsce w czasie wakacji.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.