×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Nowe zasady zakupu węgla w 2023 roku

Urząd Gminy Żukowice informuje o zmianie zasad sprzedaży węgla od stycznia 2023 roku.

1800,00 zł – to cena jednej tony węgla dla mieszkańców gminy Żukowice. Informacje jaką kwotę należy zapłacić otrzymają Państwo telefonicznie, dokument uprawniający do odbioru węgla otrzymają Państwo w Urzędzie Gminy w Żukowicach w pokoju nr 8. Urzędnik zaprosi Państwa do Urzędu celem dokonania wpłaty, odbioru dokumentu uprawniającego do odbioru węgla.
UWAGA ! Cena nie obejmuje transportu węgla ze składu do miejsca zamieszkania kupującego węgiel. Transportu węgla można dokonać samodzielnie lub skorzystać z usług prowadzącego skład węgla.
Dystrybucją węgla zajmuje się skład Z.U.H. „MAX” Jerzy Maziarka, ul. Rudnowska 58, 67 -200 Głogów. Sprzedawany węgiel pochodzi z polskich kopalń.Zakup węgla po preferencyjnej cenie przysługuje tylko osobom, które złożyły wniosek o zakup preferencyjny węgla i są uprawnione do jego zakupu w zadeklarowanej ilości.
 

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.