×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Przerwa w dostawie wody, kłopoty z odbiorem śmieci

Przez kilka godzin mieszkańcy podlubińskiej Obory mieli przymusową przerwę w dostawie wody. Było to spowodowane planowaną rozbudową sieci wodociągowej. Kłopoty były też z odbiorem odpadów w innych miejscowościach. W tym przypadku przyczyną była awaria śmieciarki.

Z powodu problemów technicznych samochodu specjalistycznego typu śmieciarka, dziś nie zostały odebrane odpady zmieszane w Buczynce, Gogołowicach, Gorzelinie, Miłoradzicach, Miłosnej, Raszowej, Raszowej Małej i Raszówce. Z tego samego powodu, śmieci nie zostały odebrane także w Składowicach, Dąbrowej Górnej i Ustroniu.

Dzisiaj natomiast mieszkańcy Obory mieli problemy z dostawą wody. Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin, przerwa w dopływie wody trwała od 10. do 14. i była spowodowana rozbudową sieci wodociągowej w rejonie ulicy Fiołkowej.

 

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.