×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.

Dary zbierano przez ponad miesiąc. W Lubinie wyznaczonych było kilkanaście punktów, do których można było wrzucać słodycze, artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności czy środki chemiczne lub higieny osobistej. Akcję prowadzono także podczas meczów Zagłębia Lubin, m.in. z Lechem Poznań i Wisłą Kraków. Odzew kibiców i ludzie dobrego serca był bardzo duży.

Pierwsza partia około stu paczek pojechała do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Radość dzieciaków była ogromna.

-Kolejnym miejscem na naszej mapie mikołajkowej była oczywiście Świdnica, gdzie jeździmy od wielu lat. Tam, odwiedziliśmy dwa domy dziecka, gdzie 57 prezentów trafiło zarówno do maluszków, jak i starszych wychowanków.
Kibicom Zagłębia udało się również odwiedzić Wilków, gdzie przekazano 38 paczek imiennych, w których były wymarzone przez dzieci prezenty. Z kolei Mikołaje z FC Gromadka w asyście Krecika, odwiedzili Szkołę Podstawową w Modle wywołując wiele uśmiechów – relacjonują na swoim profilu kibice z „Zagłębia Fanatyków”.

Ostatnim przystankiem była Fundacja im. Brata Alberta, WTZ ,,Przytulisko” w Lubinie, gdzie przekazano 56 paczek z upominkami.

-Dziękujemy wszystkim kibicom Zagłębia, którzy pomagali w zbiórkach, przygotowywaniu paczek oraz ich rozwożeniu, poświęcając swój prywatny czas – piszą kibice ze stowarzyszenia.

Wielkie podziękowania poleciały także do Niedźwiadków Biegają, czyli Ani i Artura Niedźwiedzkich, klubu KGHM Zagłębie Lubin, firmy PeBeKa, sklepów SPOŁEM-owskich i dla fanclubów Zagłębia.

 
mikolaj
mikolaj2
mikolaj3
mikolaj5

Wybrane dla Ciebie

Pączek ze szlachetnym nadzieniem – pomóżmy 7-letniej Ewie

Już za chwilę będziemy objadać się do syta pysznymi pączkami, wszak za dwa dni tłusty czwartek. Tymczasem tradycyjnie w spółce KGHM ruszy akcja wolontariacka. Z względu na obostrzenia sanitarne, cała akcja przeniesie się do Internetu.

Kibice Zagłębia zapraszają do akcji. Rusza 14. edycja Miedzianej Krwi!

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, powraca charytatywna akcja pod hasłem: „Miedziana Krew”. Zachęcamy wszystkich do oddawania tego życiodajnego płynu. Każdy otrzyma w nagrodę voucher na mecz Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków.

Startuje Miedziany Mikołaj. Niech te święta będą dla dzieci radosne

Zostań Miedzianym Mikołajem i spraw radość najmłodszym. Jak co roku o tej porze, Stowarzyszenie Sympatyków „Zagłębie Fanatyków” zaprasza wszystkich kibiców do udziału w świątecznej charytatywnej akcji. Celem jest zbiórka słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieciaków.

Wielki festyn dla Jerzyka. Bądźmy dzisiaj w Parku Wrocławskim!

Już dzisiaj w samo południe Park Wrocławski w Lubinie zapełni się ludźmi wielkiego serca. Zapraszamy na charytatywny festyn rodzinny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze dla ciężko chorego Jerzyka Żerko z Legnicy. Chłopiec musi przejść kolejną operację ratującą życie. Bądźmy w niedzielę w parku i pomóżmy chłopcu w walce o życie!

Miedziany Mikołaj – pomóżmy dzieciom. Akcja kibiców Zagłębia

Jak co roku, kibice piłkarskiego Zagłębia Lubin, zapraszają wszystkich do udziału w akcji pomocy podopiecznym domów dziecka. Fani Miedziowych zachęcają do przynoszenia słodyczy, zabawek, gry, odzieży i innych artykułów, które mogą przydać się dzieciom. Wszystkie ofiarowane dary trafią do maluchów przed świętami Bożego Narodzenia.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.