×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Samorządowcy przesiedli się na rowery. Dzień bez samochodu

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, władze powiatu polkowickiego zaprosiły do Polkowic włodarzy wszystkich gmin, by przesiąść się z samochodu na rower. Samorządowcy odpowiedzieli na apel starosty Kamila Ciupaka i wspólnie objechali miasto na dwóch kółkach.

Jak wynika z danych wydziału komunikacji starostwa, na terenie powiatu polkowickiego aktywnych, zarejestrowanych pojazdów jest blisko 55 tysięcy, a rocznie rejestrowanych jest ich ich średnio ponad 6 tysięcy. Ilość pojazdów i dodatkowo przemysł generujący dużą emisję CO2, skłania do tego, by ten szczególny dzień w roku propagować szukając alternatywnych form przemieszczania się.

  • Mamy wspaniałe szlaki rowerowe, leśne ścieżki zdajemy sobie sprawę, że wciąż zbyt mało w naszym powiecie ścieżek rowerowych i o tym również chcielibyśmy dziś porozmawiać z wójtami i burmistrzami z naszych gmin. A mieszkańców powiatu zachęcamy do tego , aby rodzinnie i aktywnie spędzili dzisiejszy dzień przede wszystkim rezygnując z pojazdów mechanicznych – mówi starosta polkowicki, Kamil Ciupak.
 

Wybrane dla Ciebie

Święto Drzewa w Polkowicach. Dbajmy o nasze naturalne środowisko!

Przez dwa dni w polkowickim rynku zrobi się zielono i ekologicznie. Wszystko za sprawą rozpoczętego dzisiaj Polkowickiego Dnia Drzewa. Na wszystkich chętnych czekają warsztaty, kiermasze, konkursy i pszczela pasieka.

Dbajmy o rowery, okazja czyni złodzieja

Wystarczy moment naszej nieuwagi i pozostawiony bez opieki rower, może zniknąć bez śladu. Przekonali się o tym ostatnio właściciele jednośladów, którzy pozostawili je dosłownie na chwilę. To wystarczyło, by złodzieje skorzystali z okazji.

Zapraszamy na Duathlon Radwanice. Mega impreza!

Choć Duathlon Radwanice zaplanowano dopiero w połowie maja, to już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej wspaniałej imprezie. Przypominamy, że w zawodach mogą wystartować zarówno dorośli, jak i dzieci, a trasy biegowe i kolarskie będą świetnie przygotowane.

Wykorzystywał okazję i kradł rowery

Kryminalni z Lubina zatrzymali złodzieja rowerów. 19-latek włamywał się do piwnic i korzystając z okazji zabierał jednoślad. Łączna suma strat, jakie spowodował, to ponad 4 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Legniczanin na gościnnych występach

Lubińscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Legnicy, który przecinając linki zabezpieczające, ukradł dwa rowery łącznej wartości blisko 6 tys. zł. Przez pewien czas, mężczyzna skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, ale w końcu został namierzony i zatrzymany. Wprost z policyjnej celi został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe dwa lata.

Amator rowerów zatrzymany w Chojnowie

Chojnowscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Łupem 30-latka padło osiem wartościowych jednośladów. Poszkodowani wycenili swoje straty łącznie na prawie 14 tys. zł. Sprawca stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.