×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Sprzedawali swoje rzeczy i stracili pieniądze

Kolejni mieszkańcy powiatu legnickiego padli ofiarą oszustów. Za pomocą jednego z portali aukcyjnych sprzedawali swoje rzeczy. Byli pewni, że rozmawiają z potencjalnymi kupującymi, jednak to byli złodzieje.

Niestety oszustwa na aplikacje stają się coraz bardziej popularne. Co rusz słyszymy o ofiarach, które straciły swoje pieniądze bo zaufały złodziejom. Wystarczy kilka kliknięć i oszczędności znikają z konta.

Właśnie tak było w przypadku mieszkańców Legnicy, którzy na jednym z popularnych portali sprzedawali swoje rzeczy.

– Mechanizm oszustwa na aplikację polega na wyłudzeniu danych sprzedającego poprzez podesłanie fałszywego linku do zamawiania kuriera lub dokonania płatności. Do użytkownika, który wystawia ogłoszenie zgłasza się zainteresowana kupnem osoba. Następnie przesyła link, który ma ułatwić płatności i zapewnić szybką wysyłkę – mówi Anna Tersa z legnickiej komendy policji. – Mechanizm jest dość podobny do tego, który stosuje się realnie dlatego nie jest trudno dać się złapać w pułapkę.  Każdy kto posiada bankowość internetową niezależnie od wieku jest narażony na oszustów.

W ostatnich dniach na terenie Legnicy doszło do kilku takich zdarzeń.

– Mieszkaniec Legnicy dokonując zakupów na portalu sprzedażowym nieświadomie udostępnił swoje konto bankowe oszustowi. W ten sposób stracił 2700zł – dodaje policjantka. – Kolejna oszukana osoba straciła ponad 600 zł. Podczas zakupów otrzymała linka do logowania się na stronie swojego banku, przez co oszust otrzymał dane do logowania a następnie poprzez użycie transakcji BLIK  wybrał środki pieniężne.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.