×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Utrudnienia na drodze w Miłoradzicach

Od poniedziałku, 4 lipca, mieszkańcy Miłoradzic w Gminie Lubin muszą się liczyć się z utrudnieniami na drodze.

W Miłoradzicach rusza przebudowa drogi powiatowej nr 1233D. W związku z prowadzonymi pracami w dniach 04-08.06.2022r. wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na odcinku ok 600 m (od Kościoła pw. Świętej Trójcy do pos. nr 66 – punkt medyczny). W tym czasie na drodze wykładana będzie masa bitumiczna.

 

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.