×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

W Gminie Grębocice będą odbierać wielkogabaryty

W październiku na terenie miejscowości Gminy Grębocice zorganizowana zostanie zbiórka odpadów wielkogabaytowych oraz użytego sprzętu AGD i RTV..

Zbiórka rozpocznie się 10 października i zakończy 24.

Odpady odebrane zostaną:
10 października w miejscowościach: Bucze, Czerńczyce, Retków, Żabice, Szymocin, Rzeczyca, Trzęsów
17 października w miejscowościach: Grębocice, Stara Rzeka, Świnino, Wilczyn, Duża Wólka, Obiszów, Ogorzelec, Kwielice, Bieńków
24 października w miejscowościach: Grodowiec, Grodziszcze, Krzydłowice, Proszówek, Proszyce.

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy pozostawić przy Osiedlowych Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wyłącznie w dniu odbioru odpadów.

Podczas zbiórki można oddać m.in.: meble, dywany, wykładziny, rowery, wózki oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, monitory, golarki, suszarki itp.).

Zbiórka nie obejmuje takich przedmiotów jak: opony, części samochodowe, gruz, odpady budowlane, zielone, odzież oraz odpady zmieszane.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.