×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

W Polkowicach świętowali Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej

W Polkowicach świętowano Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej. Z tej okazji władze gminy uhonorowały osoby, które przepracowały w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej najwięcej lat. Wyróżniono także byłych już pracowników, którzy w ubiegłym roku odeszli na zasłużoną emeryturę.

Podobne spotkania organizowane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach już od wielu lat. Z powodu trwającej pandemii i obowiązujących wówczas licznych obostrzeń sanitarnych, w ubiegłym roku nie udało się komunalnikom spotkać wspólnie przy jednym stole i świętować swój dzień. Dzisiaj, gdy obostrzenia poluzowano, pracownicy polkowickiego PGM mogli się spotkać.

Przedstawiciele dyrekcji zakładu nagrodziły osoby, które w minionym roku odeszły na zasłużoną emeryturę lub obchodziły jubileusze stażu pracowniczego.

– Cieszę się, że możemy ten czas spędzić wspólnie i w tych czasach, nazwijmy je „nienormalnych”, trochę normalności do naszego życia wprowadzić. Życzę wszystkim pracownikom PGM w Polkowicach dużo zdrowia, życzę rozwoju osobistego i jak najlepszej atmosfery w pracy – mówił do polkowickich komunalników prezes PGM, Jacek Kaszuba.

Wśród zaproszonych gości byli także burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki i zastępca burmistrza ds. gospodarczych, Wojciech Marciniak.

– Dzień komunalnika to bardzo ważne święto. Warto o nim pamiętać, bo nierzadko nie dostrzegamy pracy tych osób na co dzień. A ona jest bardzo potrzebna i właśnie przy takiej okazji i tego typu świętach powinniśmy dziękować i pamiętać o pracownikach komunalnych. Bardzo się cieszę, że w PGM jest tradycja takich spotkań i honorowania osób odchodzących na emeryturę – mówił podczas spotkania burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Władze Polkowic podziękowały ratownikom za ich codzienną służbę

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, burmistrz Polkowic podziękował wszystkim ratownikom, którzy pełnią służbę w powiecie polkowickim za ich trud i ciężką pracę. – Wasza rola i pomoc, zwłaszcza w dobie pandemii, była nieoceniona – powiedział gospodarz gminy, Łukasz Puźniecki.

Burmistrz Przemkowa dziękuje za gościnę i już zaprasza za rok

XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina w Przemkowie przeszło już do historii. W sobotę i niedzielę do tego urokliwego miasteczka przybyły tysiące ludzi nie tylko z naszego województwa, ale także z ościennych subregionów. – Dziękuję wszystkim za wizytę w naszym mieście. Dopisała piękna pogoda, było mnóstwo atrakcji i myślę, że wszyscy byli zadowoleni – podsumowuje […]

Polkowice zapraszają na dożynki do Sobina

Znamy już szczegóły tegorocznego święta plonów w gminie Polkowice. Dożynki odbędą się w niedzielę, 5 września, w Sobinie. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Polkowiccy strażacy mieli swój dzień. Awanse, wyróżnienia i większa komenda

Polkowiccy strażacy obchodzili dziś swoje święto. Były awanse zawodowe, państwowe odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Goście dziękowali strażakom za ich pełną poświęcenia służbę. Uroczystość zbiegła się z otwarciem nowej kondygnacji polkowickiej komendy PSP, w której znajdują się pomieszczenia biurowe i sala szkoleniowa dla druhów OSP.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.