×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

We wtorek debatować będą radni z Gminy Lubin

Trzynaście projektów uchwał zostanie poddanych pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Gminy Lubin. Radni zajmą się między innymi miejscowymi planami zagospodarowania i kwestiami finansowymi.

 

Radni decydują czy gmina wesprze finansowo Powiat Lubiński przekazując fundusze na budowę chodników w Raszowej, Chróstniku i Liścu. Radni dokonają także m.in. zmian w tegorocznym budżecie i wieloletniej prognozie finansowej. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej nr 114, w budynku przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w Lubinie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 28 sierpnia 2023 r.
3. Uchwała w sprawie odpowiedzi na skargę dotyczącą uchwały Rady Gminy Lubin nr LIII/530/2023 z dnia 29 maja 2023 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla obrębu Krzeczyn Mały /proj. nr 585/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
4. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Lubińskiemu na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1230D w m. Raszowa, w zakresie budowy chodnika”. /proj. nr 589/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
5. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Lubińskiemu na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1235D w Chróstniku, w zakresie budowy chodnika”. /proj. nr 590/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
6. Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Lubińskiemu na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1232D w m. Lisiec, w zakresie budowy chodnika”. /proj. nr 591/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
7. Uchwała w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych publicznych. /proj. nr 596/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
8. Uchwała w sprawie nadania nazw ulic: Tarninowa, Topolowa we wsi Niemstów. /proj. nr 595/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
9. Uchwała w sprawie nadania nazw ulic: Wierzbowa, Wiązowa, Waniliowa, Werbenowa, Widliczkowa, Wiklinowa, Wiśniowa położonych we wsi Niemstów /proj. nr 586/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
10. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla fragmentów obrębu Buczynka /proj. nr 592/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
11. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla fragmentu obrębu Raszówka /proj. nr 593/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
12. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubin dla obrębu Raszowa Mała /proj. nr 594/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
13. Uchwała w sprawie wyboru ławników na kadencję 2024 – 2027 /proj. nr 587/ – inicjatywa Przewodniczącego Rady.
14. Uchwała zmieniająca budżet Gminy Lubin na rok 2023 /proj. nr 597/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
15. Uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Lubin /proj. nr 598/ – inicjatywa Wójta Gminy Lubin.
16. Informacja z działalności Wójta.
17. Wolne wnioski.
18. Zamknięcie sesji.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.