×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Zaproszenie na spotkanie z pisarką

Miejsko-Gminna Biblioteka w Polkowicach zaprasza na spotkanie z pisarką Agnieszką Walczak-Chojecką, autorką m.in. powieści: „Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia”, która otworzyła jej drzwi do pisarskiego świata.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu projektu: „Nowe horyzonty kultury”, który realizowany jest w oparciu o Promocję Czytelnictwa 2022.

– Podczas spotkania pisarka opowie o początkach swojej przygody z literaturą, swojej twórczości i szukaniu inspiracji do książek – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się jutro, w czwartek, 12 maja, o godz. 17. w czytelni polkowickiej biblioteki.

 
biblioteka

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie dla przedsiębiorców na bezpłatne konsultacje

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz władze Polkowic zapraszają lokalnych przedsiębiorców na konsultacje ze specjalistami w dziedzinie rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Spotkanie odbędzie się w przyszłą środę, 11 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach. Wstęp jest wolny.

Lubicie czytać? Sięgnijcie po troskliwy księgozbiór

Pierwsze tytuły z Troskliwego Księgozbioru pojawiły się w bibliotece w Księginicach w ubiegłym roku. Książki przypadły do gustu czytelnikom, dlatego teraz na półkach pojawiły się kolejne tytuły.

Biblioteka – miejsce spotkań, nie tylko z książką

8 maja swoje święto mieli bibliotekarze. Z tej okazji przedstawiciele powiatu polkowickiego odwiedzili pracowników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej wręczając skromne upominki.

Uczą bezpieczeństwa od najmłodszych lat. Policjanci w przedszkolach

Bezpieczeństwo dzieci to jeden z głównych celów lubińskich policjantów. Dlatego też funkcjonariusze spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach, aby przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drodze.

Spotkanie wójta z wicemarszałkiem województwa

Wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan, spotkał się z Grzegorzem Macko – wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Rozmawiano o dotychczasowej współpracy i m.in. wsparciu województwa w poprawę jakości gruntów rolnych.

Narodowe czytanie z „Balladyną”

W tegoroczną edycję Narodowego Czytania włączyła się polkowicka biblioteka. Tym razem miłośnicy słowa pisanego w całym kraju zmierzą się z „Balladyną” Juliusza Słowackiego.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.