×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Zmiany na ulicy Pocztowej w Legnicy

Firma pracująca przy przebudowie DK 94 w Legnicy wprowadza od najbliższej środy, 13 września,  czasową organizację ruchu w obrębie ulic Pocztowej i Piastowskiej.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tych zmian:

  • ulica Kartuska pozostanie jednokierunkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. H. Pobożnego w kierunku Centrum.

Na skrzyżowaniu ulic Pocztowa, Kolejowa, Kartuska i Libana obowiązywać będą następujące kierunki ruchu:

  • z ul. Pocztowej będzie można skręcić tylko w kierunku ul. Libana (w prawo). Nie będzie możliwości skrętu w ul. Kolejową.
  • z ul. Kolejowej będzie można jechać w kierunku ul. Libana (na wprost) oraz ul. Pocztową (w prawo).
  • z ul. Kartuskiej będzie można wyjeżdżać w każdym kierunku.
  • z ul. Libana będzie można skręcić tylko w ul. Pocztową (w lewo) oraz ul. Kolejową (na wprost).
  • Dojazd do Dworca dla osób jadących ul. Piastowską, Nową, Leszczyńską będzie możliwy poprzez ul. Bramę Głogowską – Dworcową.
  • Objazd w kierunku ul. Kartuskiej zostanie wytyczony ulicami: Libana – Wrocławską – Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – Moniuszki.
  • Dla pojazdów komunikacji zbiorowej zostanie zapewniony dojazd do ul. Kartuskiej przez wydzielony teren budowy.

Zmiany te mają na celu ułatwienie prowadzenia prac budowlanych i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

Wybrane dla Ciebie

Najlepsi we wspinaczce na trudność spotkali się pod Kielichem

Końcówka września to w Lubinie od lat jedno wyjątkowe wydarzenie – Memoriał Iwony Buczek. Dziś pod lubińskim Kielichem spotkali się najlepsi wspinacze z kraju i nie tylko. Oprócz wspominania koleżanki, dla której Kielich był jak drugi dom, wspinacze zmierzyli się na specjalnie przygotowanych trasach.

Szczęśliwa i Bezpieczna Polska Rodzina na lubińskich błoniach

Spółki należące do Grupy Kapitałowej KGHM zaprosiły dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny na lubińskich boniach. Przez całe popołudnie można było skorzystać z wielu atrakcji, porozmawiać z lekarzami, zrobić sobie badania i posłuchać muzyki.

Zaproszenie na warsztaty rękodzielnictwa

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza na warsztaty rękodzielnictwa artystycznego. Wydarzenie dedykowane jest dla młodzieży i osób dorosłych. Wstęp jest darmowy.

Złote Gody i medale prezydenta RP dla małżeństwa z Jerzmanowej

Państwo Elżbieta i Tadeusz Januszowie z Jerzmanowej zostali uhonorowani medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wieloletnie pożycie małżeńskie. W uroczystości Złotych Godów wzięli udział wójt gminy, Lesław Golba i prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. 

Jaka jest przyszłość energetyczna Polski? Konferencja Pracodawców

W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zorganizowano konferencję „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Patronem honorowym wydarzenia była marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek a partnerem strategicznym – TAURON Dystrybucja SA. 

Sport

Prezes Zagłębia – to było ważne wydarzenie i zaszczyt dla klubu

Wracamy na chwilę do wczorajszej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Szef polskiego rządu był pod ogromnym wrażeniem infrastruktury sportowej i pogratulował juniorom Zagłębia zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski.