×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Zmiany na ulicy Pocztowej w Legnicy

Firma pracująca przy przebudowie DK 94 w Legnicy wprowadza od najbliższej środy, 13 września,  czasową organizację ruchu w obrębie ulic Pocztowej i Piastowskiej.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tych zmian:

  • ulica Kartuska pozostanie jednokierunkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. H. Pobożnego w kierunku Centrum.

Na skrzyżowaniu ulic Pocztowa, Kolejowa, Kartuska i Libana obowiązywać będą następujące kierunki ruchu:

  • z ul. Pocztowej będzie można skręcić tylko w kierunku ul. Libana (w prawo). Nie będzie możliwości skrętu w ul. Kolejową.
  • z ul. Kolejowej będzie można jechać w kierunku ul. Libana (na wprost) oraz ul. Pocztową (w prawo).
  • z ul. Kartuskiej będzie można wyjeżdżać w każdym kierunku.
  • z ul. Libana będzie można skręcić tylko w ul. Pocztową (w lewo) oraz ul. Kolejową (na wprost).
  • Dojazd do Dworca dla osób jadących ul. Piastowską, Nową, Leszczyńską będzie możliwy poprzez ul. Bramę Głogowską – Dworcową.
  • Objazd w kierunku ul. Kartuskiej zostanie wytyczony ulicami: Libana – Wrocławską – Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – Moniuszki.
  • Dla pojazdów komunikacji zbiorowej zostanie zapewniony dojazd do ul. Kartuskiej przez wydzielony teren budowy.

Zmiany te mają na celu ułatwienie prowadzenia prac budowlanych i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.